Kuru Kahveci Mehmet Efendi

Kuru Kahveci Mehmet Efendi

Kuru Kahveci Mehmet Efendi

Fatih ilçesindeki tarihi Mısır Çarşısı’nın arkasında, Sabuncuhanı Sokak ile Hasırcılar Caddesi arasındaki köşede konumlanan Kuru Kahveci Mehmet Efendi, İstanbul’un en gözde ‘kahve’ duraklarından biridir. Şehrin en saygın ve en eski kahve dükkanları arasında yer alan mekan, alışveriş yapabileceğiniz ya da az sayıdaki oturma alanında soluklanıp kahvenizi yudumlayabileceğiniz otantik bir mekandır. Turist kafilelerinin yoğun olduğu merkezi bir bölgede yer alan Kuru Kahveci Mehmet Efendi, çokça duydukları meşhur deneyimi yerinde tatmak isteyen turistlerin yanı sıra şehir sakinleri için de Türk kahvesi alışverişlerinin gözde merkezleri arasında bulunur. Günün her saati kuyruklarla karşılaşılabilir bu sempatik dükkanın önünde. Güler yüzlü çalışanlara sahip olan Kuru Kahveci Mehmet Efendi’de 50 gramdan başlayarak 1 kilograma kadar paketlenmiş, taze çekilmiş kahve almak mümkündür. Ayrıca, eğer sıcak Türk kahvesini yerinde tatmak isterseniz bazı bilgiler faydalı olabilir. Bol telveli olan Türk kahvesinin makbulü bol köpüklü olmasıdır. Yanında suyla birlikte servis edilen kahve, yoğun aromasından ve telvelerinden ağzı temizlemek içindir ve sizi bir sonraki kahve yudumuna hazırlar. Ayrıca bu kahveyi şekerli içmek de mümkündür. Espresso bardağı boyutundaki kahveye atılacak şekerin miktarını az, orta ya da şekerli olarak seçip sipariş verebilirsiniz.

Kuru Kahveci Mehmet EfendiKuru Kahveci Mehmet EfendiKuru Kahveci Mehmet EfendiKuru Kahveci Mehmet Efendi

Yorumlar

 • gunessygz
  23.12.2022 07:51

  Buradan kahve almak için çok beklemeniz gerekiyor sıra gelmesi epey sürüyor.

 • ssedatylmz
  12.01.2023 12:34

  Önünde hep sıra vardır ve İstanbul denince akla gelen noktalardandır. Kahvenin tadı bir kenara, lokasyonu ve önünde oluşan sırası, yayılan koku bile yeter.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler