Kumbaba Plajı

Kumbaba Plajı

Kumbaba Plajı

İstanbul’da Karadeniz kıyılarındaki sakin ve mütevazi Şile ilçesinin çok sayıda plajı, yaz ayları için birer çekim merkezine dönüşür. Bu noktada öne çıkan Şile plajlarından biri de yoğun bitki örtüsü altında uzanan ve sosyal olanaklarıyla beğeni toplayan Kumbaba Plajı’dır.

Kumbaba, binlerce yıllık ünlü bir yerdir. Bizans İmparatorluğu zamanında romatizma gibi sağlık sorunlarından mustarip kişilerin gelerek kum banyosu yaptığı bilinir. Temiz denizi ve oldukça ince, altın renkli kumsalıyla bilinen Kumbaba Plajı’na giriş ücretlidir. Mütevazi bir ücretle girilebilmektedir. Denizin dalgalı olduğu günlerde dikkatli olunması ve eğer yüzme bilinmiyorsa girilmemesi gerekir.

Turistik pansiyon ve otellerin de yer aldığı plaj, Şile şehir merkezine yaklaşık 10 dakika mesafededir. Ücretli kamp yapılabilen bir destinasyon olduğu gibi karavan alanına da sahiptir. Kamp alanında duş, WC, kabin gibi imkanların yanı sıra az sayıda kafeterya da mevcuttur. Yaz mevsimi haricinde de huzurlu bir ortam vadeden plajın yanı sıra bölgedeki Kumbaba Tepesi de çarpıcı deniz manzarasıyla yakından görülmeyi hak eder.

Kumbaba PlajıKumbaba PlajıKumbaba PlajıKumbaba Plajı

Yorumlar

 • beraattglr
  13.01.2023 13:18

  Suyu gayet güzel yaz aylarında kalabalık oluyor

 • ftherdincc
  13.01.2023 07:57

  Bu havalarda manzarayı izlemek ve buraya gelmek çok keyifli oluyor…

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler