Kanaat Lokantası

Kanaat Lokantası

Kanaat Lokantası

Kanaat Lokantası, İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki lezzet duraklarından biridir. Sütlü tatlı ve dondurmayı merkezine alan ilk kökenleri Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerine kadar uzanmakla birlikte 1933’te Üsküdar’da açılan Kanaat Lokantası, tarihi dokusunu korumuş bir ev yemekleri ve tatlı dükkanıdır. Aynı zamanda ilçenin en meşhur lokantalarından biridir.

Kanaat Lokantası, 150-200 kişilik oturma alanı ile hizmet verir. Aşçıların bazılarının mesleklerinde 40 yılı aşkın deneyime sahip olduğu bilinen mekanda, mütevazı fiyatlarla kaliteli yiyecek ve hizmet oldukça dikkat çekicidir. Bir esnaf lokantası özelliği de taşıyan lokantada, özellikle öğle saatleri kalabalığın arttığı görülür. Akşam saatlerinde de yoğunluk hissedilebilir. Ancak genel itibarıyla geniş ağırlama kapasitesi sayesinde ferah, sıcak ve keyifli bir deneyim vadeder.

Menüsünde çorbalar, et yemekleri, köfteler, zeytinyağlılar ve tatlılar öne çıkar. Mercimek, yayla, domates, şehriyeli tavuk çorbası başta olmak birçok çeşit sunulur. Talaş kebabından tas kebabına, kuzu kapamadan tavuk söğüşe et yemeklerine yönelik alternatifler damaklarda iz bırakır cinstendir. Orman kebabı ve zeytinyağlı fasulyesi, pilavla birlikte favori lezzetler arasında yer alır. Son olarak tatlı çeşitleri de oldukça zengindir. Sütlü tatlılarını denemeniz önerilir. Kanaat Lokantası, İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki lezzet duraklarından biridir. Sütlü tatlı ve dondurmayı merkezine alan ilk kökenleri Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerine kadar uzanmakla birlikte 1933’te Üsküdar’da açılan Kanaat Lokantası, tarihi dokusunu korumuş bir ev yemekleri ve tatlı dükkanıdır. Aynı zamanda ilçenin en meşhur lokantalarından biridir.

Kanaat Lokantası, 400 kişilik oturma alanı ile hizmet verir. Aşçıların bazılarının mesleklerinde 40 yılı aşkın deneyime sahip olduğu bilinen mekanda, mütevazı fiyatlarla kaliteli yiyecek ve hizmet oldukça dikkat çekicidir. Bir esnaf lokantası özelliği de taşıyan lokantada, özellikle öğle saatleri kalabalığın arttığı görülür. Akşam saatlerinde de yoğunluk hissedilebilir. Ancak genel itibarıyla geniş ağırlama kapasitesi sayesinde ferah, sıcak ve keyifli bir deneyim vadeder.

Menüsünde çorbalar, et yemekleri, köfteler, zeytinyağlılar ve tatlılar öne çıkar. Mercimek, yayla, domates, şehriyeli tavuk çorbası başta olmak birçok çeşit sunulur. Talaş kebabından tas kebabına, kuzu kapamadan tavuk söğüşe et yemeklerine yönelik alternatifler damaklarda iz bırakır cinstendir. Orman kebabı ve zeytinyağlı fasulyesi, pilavla birlikte favori lezzetler arasında yer alır. Son olarak tatlı çeşitleri de oldukça zengindir. Sütlü tatlılarını denemeniz önerilir.

Kanaat LokantasıKanaat Lokantası

Yorumlar

 • gunessygz
  23.12.2022 07:57

  Giden varmı varsa fiyatlar nasıl ?

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler