Kalpazankaya Sahili

Kalpazankaya Sahili

Kalpazankaya Sahili

İstanbul’un Marmara Denizi’ndeki ilçesi Adalar’a bağlı Burgazada, kimine göre ‘ada’ kavramına en çok yakışan destinasyon. Neden mi? Çünkü ahir zamana selam duran ahşap köşkleri, birbirinden ilginç dini yapıları ve elbette deniz, kum, güneş keyfine dair sunduğu olanaklarla öne çıkıyor. Burgazada’da yaz mevsimi ile birlikte deniz, kum ve güneş keyfi demişken de akla ilk Kalpazankaya Sahili geliyor.

Burası için saklı bir cennet demek mümkündür. İskeleye ayak bastıktan sonra 30 dakikalık bir yürüyüşle Turgut Reis Körfezi manzarası eşliğinde adayı boydan boya geçerek ulaşılan sahil, dilenirse tekneyle de ulaşımı sağlanabilen bir konuma sahip.

Bu arada adanın bir ucuyla diğer ucu arası mesafe de kendini ele veriyor. 30’ar dakikalık yürüyüşlerle tüm sahil şeridini yürüyerek gezebileceğiniz Burgazada, İstanbul’un yaz aylarında hafta sonları en çok tercih edilen lokasyonlarının da başında geliyor.

Yeniden Kalpazankaya Sahili’ne dönelim. Yeşille mavinin dansını sunan sahil şeridi, doğal plajları ile oldukça davetkardır. Küçük koyunda denize girilebilir ve keyifle güneşlenilebilir. Koyun hemen yukarısında ise ise zeytin ağaçlarının altında adanın en çok tercih edilen restoranı bulunur. Terasa yayılmış oturma alanları ile lezzetli yiyecek ve içecekler alternatifleri bulunan mekan, sadece yazın değil kış günlerinde de rağbet gören bir üne sahiptir. Unutmadan belirtelim, bu restorana gelecekseniz mezelerinden denetip tandırından sipariş etmeyi ihmal etmeyiniz.

Kalpazankaya SahiliKalpazankaya SahiliKalpazankaya SahiliKalpazankaya Sahili

Yorumlar

 • grknsoyluu
  28.12.2022 07:10

  Yazın gitme fırsatı bulmuştum kumsalı taşlı suyu gayet güzel.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler