İmoga Grafik Sanatlar Müzesi

İmoga Grafik Sanatlar Müzesi

İmoga Grafik Sanatlar Müzesi

İmoga Grafik Sanatlar Müzesi, Türkiye’nin ilk çağdaş ve özgün baskı resim müzesidir. İstanbul’un Anadolu yakası içinde, konum olarak Çamlıca tepesinin eteklerinde yer alan müze, 2 bin metrekarelik bir alana sahiptir. Alt katı farklı etkinlikler için dizayn edilmiş durumdadır. Acıbadem ve Göztepe gibi yerlere yakın olan bu ilginç müzenin 1100 metrekarelik bir sergileme alanı mevcuttur. Müzede yer alan koleksiyonlar dönüşümlü şekilde ziyaretçilere sunulur. Sanat severlerin sene boyunca ilgi gösterdiği müze, aynı zamanda baskı atölyesiyle de dikkat çeker. Baskı atölyesi, Süleyman Saim adına hizmet verir. Müzenin hemen ikinci katındaysa Ali Teoman Germaner adına açılan bir heykel atölyesi mevcuttur.

İmoga Grafik Sanatlar Müzesi’nde bir üst kata geldiğinizde sizi çok amaçlı geniş bir salon karşılar. Burası, her türlü sanatsal aktiviteye ev sahipliği yapar. Müze genel anlamda görsel sanatlara yönelik bir koleksiyona sahiptir. Müze alanındaki yeni standartlara adapte olmayı başaran mekan, çağdaş bir yapıya sahiptir. Müzeyi ziyaret edenleri oldukça pratik bir eser arşivi bekler. Diğer yandan müzede yer alan çerçeve atölyesi ile fotoğraf stüdyosu da buraya önemli bir değer katar. Müzede grafik tasarım ofisleri ile idari bölüm çatı katında yer alır. Müzenin en ilginç özelliği her katta ayrı bir stüdyo daire olması ve buraya gelen yabancı sanatçıları kullanımına sunulmasıdır. Bir anlamda İmoga Grafik Sanatlar Müzesi, internaktif ve katılımcı bir müzedir.

Evrensel standartlara sahip bir müze olan İmoga Grafik Sanatlar Müzesi, özgün atölyeleri ile yerli ve yabancı sanatçıların uğrak yeri olmayı başarmıştır. IMOGA içinde sanatçıların ürettiği 5000’den fazla eser, koleksiyonun büyük bir bölümünü oluşturur. IMOGA sadece Türkiye özelinde değil, dünya çapında bir üne sahiptir.

İmoga Grafik Sanatlar Müzesiİmoga Grafik Sanatlar Müzesiİmoga Grafik Sanatlar Müzesiİmoga Grafik Sanatlar Müzesi

Yorumlar

 • kargidanecee
  29.09.2022 11:49

  Avrupadaki 13 benzer müzeye göre 2500 grafik ve klasik gravur baskı eserin yer aldığı 5 katli bir muze, Ozel aracinizla gidecekseniz ulaşımi kolay bir yerde. Ayrıca gravür sanatçısının gözünüzün önünde yaptığı bir eseri de atölyede görme imkanınız var. Müzenin bir katı da Süleyman Saim Tekcan'in kendi atölyesi.

 • gunessygz
  23.12.2022 08:04

  Her sanatseverin gezip görmesi gereken muazzam bir yer...

 • ssedatylmz
  12.01.2023 12:43

  Cok guzel bir muze. Iki katli, her iki katinda da guzel eserler mevcut. Sanatseverler icin tavsiye edilir

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler