Hayyam Pasajı

Hayyam Pasajı

Hayyam Pasajı

İstanbul’un pek çok noktasında yer alan tarihi pasajlar, şehrin dokusuna çok önemli bir renk ve canlılık katmayı başarır. Bunlardan biri olan Hayyam Pasajı, tıpkı Atlas ya da Halep Pasajı gibi ilgi gören yerler arasındadır. Hayyam Pasajı’nı diğer pasajlardan ayıran en önemli nokta, sadece belli bir alana yönelik olarak hizmet vermesidir. Dolayısıyla burada karma dükkânlar yerine tek bir temada oluşturulan mekanlarla karşılaşırsınız. Hayyam Pasajı, İstanbul’un tüm fotoğraf meraklılarını kendine çeker. Ağırlıklı olarak kamera ve fotoğraf makinelerinin satıldığı ve binlerce çeşidin sunulduğu pasajda aynı zamanda uygun fiyata onarım yapan mekanlar da bulunur. Genel piyasaya kıyasla burada daha uygun fiyatlı cihazlar bulunur.

Hayyam Pasajı, İstanbul’a gelen ziyaretçilerin de uğrak mekanıdır. Hatta uygun fiyata fotoğraf makinesi ya da kamera bulabilmek adına şehir dışında buraya gelenler dahi olur. Konum olarak Sirkeci İstasyonu’na yakın bir yerde bulunan pasaj, merkezi bir bölgede olmanın avantajını kullanır. Muhabirlerin ve gezginlerin de yoğun şekilde ilgi gösterdiği bu özel mekanda hemen her marka cihazla karşılaşmak mümkündür. Piyasadan yıllar önce kalkmış olan nostaljik cihazlar bile buradaki dükkanlarda kolayca bulunur. Son yıllarda özellikle fotoğraf makine fiyatlarının gittikçe artması, bu pasajı daha da kıymetli kılmıştır. İkinci el fotoğraf makinesi düşünenler için İstanbul’da gidilebilecek en ideal yer Hayyam Pasajı’dır. Lenslerden şarj aletlerine, ışıklardan tripotlara dek akla gelebilecek her türlü materyale uygun fiyatlarla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hayyam Pasajı’nda aynı ürünler için her dükkanın farklı fiyatlar sunduğunu görebilirsiniz. Bu nedenle de sabırla tüm dükkanları gezip fiyat araştırması yapmanız sizin lehinize olacaktır. Hayyam Pasajı toplamda yedi katlıdır. Satışların yapıldığı dükkanlar ve tamirciler farklı katlarda yer alır. 

Hayyam PasajıHayyam PasajıHayyam PasajıHayyam Pasajı

Yorumlar

 • buseats2
  11.11.2022 07:47

  Kesinlikle kamera ve fotoğraf hakkında bulabileceğiniz ne varsa burada. Aklınızda ne varsa buraya bakmalısınız. 5-7 katlı bir yer tam olarak hatırlamıyorum ancak her katta birbirinden çeşitli dükkanlar mevcut

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler