Hasbahçe Mesire Alanı

Hasbahçe Mesire Alanı

Hasbahçe Mesire Alanı

İstanbul halkı, peş peşe açılan millet bahçeleri ve mesire alanları sayesinde betonlaşmaya karşı nefes alacak alanlar bulabilmiştir. Buna rağmen Türkiye’nin en büyük metropolü olan İstanbul’da tabiat güzelliklerini korumak gün geçtikçe zorlaşır. Hasbahçe Mesire Alanı, özellikle de hafta sonlarında yöre halkı tarafından büyük ilgi görür. Kağıthane ilçesinin merkez bölümünde yer alan Hasbahçe Mesire Alanı, verimli şekilde vakit geçilebilecek bir alandır. İstanbul şehir merkezine yakın bir konumda bulunması sayesinde burada her daim kalabalıklarla karşılaşmak olasıdır. Özellikle yaz aylarında bu alanda sıklıkla etkinlikler ve konser organizasyonları düzenlenir.

Huzur veren bu atmosferi yerinde yaşamak adına herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Hasbahçe Mesire Alanı’na geldiğinizde gölet tarzı bir havuz sizi karşılayacaktır. Havuzun çevresinde de renkli çiçekler göze çarpar. Orta bölümünde ise sembolik bir ada oluşturulur. Ada daha çok gölet içindeki ördeklerin kullanımı için eklenmiştir. Alan içinde parke taşların oluşturduğu geniş bir uzun yürüyüşü bulunur. Yürüme yolunun sağında ve solunda elektrikli ocaklar entegre edilir. Bu özel hizmet de tümüyle ücretsiz olarak sunulur. Gölet kısmının çevresinde ailelerin rahatlıkla oturabilmeleri adına şirin çardaklar dahil edilir. Ziyaretçiler elbette bazen çardakta oturmak yerine çimlere uzanmayı tercih eder.

Hoşbahçe Mesire Alanı’na aileleri ile beraber katılım gösteren çocukların daha keyifli vakit geçirebilmeleri adına bir oyun parkı yapılır. Bu parkın dışında aynı zamanda bir lunapark da yerleştirilir. Diğer taraftan mesire alanında spor yapmak isteyen kişiler de unutulmaz. Buraya yürümek ya da koşmak amacıyla gelenlere özel koşu yolu oluşturulur. Kiremit tozundan yapılan bu şık koşu yolunun kenarlarında spor aletleri bırakılır. Koşu esnasında dileyenler bu aletlerden rahatça yararlanabilir.

Hasbahçe Mesire AlanıHasbahçe Mesire AlanıHasbahçe Mesire AlanıHasbahçe Mesire Alanı

Yorumlar

 • gunessygz
  23.12.2022 08:05

  Severek gittigimiz bir park. Yuruyus icin harika. Barbeku alani olmasi kalabalik aileler icin guzel bir arti.

 • ftherdincc
  13.01.2023 09:27

  Şehrin ortasında nefes alınacak bir yer. Tam orta da bulunan kır kahvesinden alışveriş yapmak mümkün.

 • buseats2
  09.11.2022 06:40

  Ailece veya arkadaşlarla birlikte günboyu keyifle zaman gecirilebilecek bir mesire alanı.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler