Fethi Paşa Korusu

Fethi Paşa Korusu

Fethi Paşa Korusu

Fethi Paşa Korusu, İstanbul’un Anadolu Yakasında, Kuzguncuk Tepesi’nden Paşalimanı’na kadar uzanır. Sarayburnu’ndan Ortaköy’e kadar uzanan müthiş bir manzaraya sahip olan bu koru, başta İstanbulluların olmak üzere İstanbul’a gelen tüm yerli ve yabancı turistin de uğrak noktasıdır.

Yüzlerce farklı ağaç ve bitki çeşitliliğini barındıran Fethi Paşa Korusu, İstanbul Boğazı’nın tüm cazibesini gözler önüne serer. Doğayla iç içe bir atmosfere sahip olan koru, Türk edebiyatının unutulmaz kalemlerinden Cemil Meriç’in konağını da barındırır. Hatta bu konak, günümüzde Fethipaşa Sosyal Tesisleri ismiyle bir restoran olarak hizmet vermektedir.

Geleneksel Türk mutfağından seçkileri konuklarına bir deneyim yaşatırcasına sunan Fethipaşa Sosyal Tesisleri, yemyeşil bir doğanın tam ortasında, 2003 yılından bu yana misafirlerini ağırlar. Mekanın en özel lezzetlerini ise levrek şiş ile Fethipaşa sipecial isimli iki yemek oluşturmaktadır.

Tabiatın kalbinde, erguvan ağaçlarının rayihalı kokularıyla birlikte bir yürüyüşün ve İstanbul Boğazı’nın mistik manzarasının tadına vardıktan sonra Türk mutfağının seçkin örnekleriyle ruhunuzdan sonra midenizi de doyurmayı hedefleyen Fethi Paşa Korusu ve Fethipaşa Sosyal Tesisleri, şehrin kalabalığından ve karmaşasından uzaklaşmak isteyenler için adeta biçilmiş kaftandır.

Fethi Paşa KorusuFethi Paşa KorusuFethi Paşa KorusuFethi Paşa Korusu

Yorumlar

 • furkanakay
  28.06.2022 07:30

  Boğaz manzarasına karşı serpme kahvaltısı 10 numara ailecek gidebileciğiniz bir yer .

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler