Çamlıca Tepesi

Çamlıca Tepesi

22.02.2021 00:18


İstanbul’un manzarasını olağan güzelliğiyle görebileceğiniz Çamlıca Tepesi, dört mevsim ziyaretçilerine görsel şölen sunmaya devam ediyor. Üsküdar’da bulunan Çamlıca Tepesi, İstanbul’un en yüksek konumlu noktası olarak biliniyor. Yazın piknikçilerin, kışın ise manzarayı seyretmek isteyenlerin dur durak bilmeden ziyaret ettiği bu mekân daima kullanıcılara keyifli vakit geçirme imkânı sunuyor. Bahar aylarında açan çiçeklerin ötüşen kuşların yazın habercisi olduğu bilinir. Büyük Çamlıca ve Küçük Çamlıca olarak ikiye ayrılan tepede Çamlıca Sosyal Tesisleri de yer alıyor. Eğer piknik için değil de manzarayı seyretmek isterseniz kış aylarında sosyal tesislerin tadı bir başka demek yanlış olmaz.

Çamlıca Tepesi’ne giriş ücreti bulunmuyor, yeme ve içme işlemi size ait olduğundan ister tesislerde isterseniz de piknik yaparak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Gündüz giderseniz; Marmara Denizi, Haliç, Adalar, Boğaziçi hatta Beyoğlu’nu bile izleyebilir; akşam manzarası ile şehrin ışıltısı ile mest olabilirsiniz. İstanbul, yedi tepeli muhteşem bir şehir, bu şehri doyasıya izleyip gününüze anlam katmak isterseniz sizin için en ideal adreslerden biri şüphesiz Çamlıca Tepesidir. Büyük Çamlıca’dan izleyebileceğiniz görüntülerin yanında Küçük Çamlıca tepesi manzaradan biraz mahrum bıraksa da burada da doğanın huzurunu içinize çekebileceğiniz bir sakinlik mevcuttur.

Keyifli yürüyüşlerinize eşlik ederek sizi ve sevdiklerinizi bir parça dinlendiren Küçük Çamlıca’ya gelip de çay bahçelerinde biraz soluklanmadan gitmemeniz önerilir. Denize olan yükseklik seviyesi 230 metre olan Küçük Çamlıca’da; Küçük Çamlıca Korusu, Cihannüma ve Topkapı köşklerini içinde barındıran devasa yapılar mevcuttur. Özel araçla değil de toplu ulaşım ile bölgeye ulaşmak isterseniz sizin için; Üsküdar, Sultanbeyli, Taksim, Kadıköy ve Bostancı taraflarından birçok İETT araçları hizmet vermektedir. Bu güzelliğe tanık olmak ve anı yaşayıp muhteşem kareler yaratmak için hemen Çamlıca Tepesi’ni ziyaret ederek şehrin tadını çıkarabilirsiniz.

Çamlıca TepesiÇamlıca TepesiÇamlıca TepesiÇamlıca Tepesi

Yorumlar

 • muratty
  30.12.2022 14:14

  İstanbulu buradan seyretmek çok güzel bir şey

 • iremaltindag
  27.06.2022 10:58

  İstanbul'un en güzel tepelerinden biri. Yaz akşamları burada çay içmenin ve İstanbul'u seyretmenin keyfi bir başka. ❤️❤️

 • kIu5nqmslHFI
  18.02.2024 09:39

  çamlıca tepesi'ne nasıl gidilir Güngören'de oturuyorum hangi otobüs

 • kargidanecee2
  01.12.2022 07:47

  Kahve eşliğinde enfes manzara

 • M. Furkan
  25.08.2021 10:22

  tam seyirlik yer

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler