BuzzFest

BuzzFest

BuzzFest

Kadıköy Belediyesi tarafından 29 Aralık’da açılışı yapılan Buzzfest hem Kadıköylülerin hem de diğer ilçelerde yaşayan İstanbulluların yoğun ilgisiyle devam ediyor. Açılışından bugüne kadar yaklaşık 7 bin kişinin ziyaret ettiği "Buzzfest", Kalamış Atatürk Parkı içinde bulunan Kadıköy Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezinde 10 Mart tarihine kadar ziyaretçilerini bekliyor.


Kadıköy Belediyesi,  ilkini 2020’de gerçekleştirdiği  Buzzfest’i, yeniden düzenledi. 29 Aralık tarihinde başlayan ve 10 Mart'a kadar sürecek olan festival için Kalamış Gençlik ve Spor Merkezi’ndeki 2 saha özel bir teknoloji kullanılarak buz pisti ve buz kaydırağı pisti olarak hazırlandı.


4 yaş üzeri her katılımcıya açık olan pistte, daha önce buz pateni yapmamış kişiler de alanda bulunan eğitmenlerin verdiği temel eğitimin ardından buz pateni yapabilecek. Yoğun talebi dengelemek amacıyla sembolik bir ücretin alındığı festivalde, buz pistine gelenlere ücretsiz olarak kask ve paten temin yapılıyor.


Ses ve ışık sistemleri ile renklenen festivalde buz pateninin yanı sıra mini konserler ve sevgililer gününe özel sürpriz etkinlikler de olacak. Kalamış Parkı’ndaki 500 metrekare alan üzerine kurulan sistem, su ve elektrik kullanımının çok az olmasından dolayı çevre dostu olarak nitelendiriliyor. 


Kadıköy Belediyesi’nin Buzzfest alanında yapmış olduğu anket çalışmaları sonucunda, festivale katılan yaklaşık 7 bin ziyaretçinin talepleri doğrultusunda festival alanında düzenlemeler yapılıyor.


Buzzfest pisti, 29 Aralık-10 Mart tarihleri arasında Kalamış Atatürk Parkı içinde bulunan Kadıköy Belediyesi Kalamış Gençlik ve Spor Merkezi’nde, her gün 10.00-22.00 saatleri arasında açık olacak. Sporseverler bu tarihler arasında buz pateni ya da şişme botlarla kaydıraktan kayarak eğlenceli vakit geçirebilecekler.


BuzzFestBuzzFestBuzzFestBuzzFest

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen Logo
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge
  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

  Diğer İçerikler