Beşiktaş Protestan Kilisesi

Beşiktaş Protestan Kilisesi

Beşiktaş Protestan Kilisesi

İstanbul’un Beşiktaş ilçesi sınırları içerisinde yer alan Beşiktaş Protestan Kilisesi’nin kuruluş tarihi 1991 senesine kadar uzanır. Günümüz itibariyle bir Türk önderi bulunmayan ancak ilk kurulan Türk kiliselerinden biri olma özelliğini taşıyan Beşiktaş Protestan Kilisesi, Barbaros Mahallesi’nde Hıristiyan topluluğunun ibadet edebileceği bir alan olması için kurulmuştur.

Beşiktaş’a bağlı Bostancıbaşı Sokak – Cihannüma Mahallesi’nde oldukça merkezi bir konuma sahip olan Beşiktaş Protestan Kilisesi’ne İstanbul’un pek çok noktasından tek vasıta ile ulaşmak mümkündür. Hıristiyanlık inancı hakkında bilgi edinmek ve İsa Mesih’i tanımak isteyen herkese kapılarını açan kilise, mimari özellikleri açısından da kurulduğu ilk günden beri büyük ilgi gören bir yapıdır.

Beşiktaş Protestan KilisesiBeşiktaş Protestan KilisesiBeşiktaş Protestan Kilisesi

Yorumlar

 • xbegummx
  30.09.2022 07:31

  Her sokaktan geçişte insanı kendine hayran bırakıyor ihtişamı ayrı güzel atmosferi ayrı güzel bir yapı içindeki resimler ve işlemeler o maneviyat sizi büyülüyor kesinlikle ziyaret edilmesi gereken görülmesi gereken değerlerimizden biri Türkiye'de bulunan en güzel kiliselerden

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler