Balık Pazarı

Balık Pazarı

22.02.2021 00:18


İstanbul Beyoğlu ilçesi sınırları içerisinde yer alan, şehrin merkezi olarak bilinen İstiklal Caddesi’nde eşsiz bir konuma sahip olan Beyoğlu Balık Pazarı ya da bir diğer bilinen adı ile Nevizade Balık Pazarı, şehirdeki sayısız balık pazarlarından belki de en ünlüsüdür. Lakerda, sardalya türleri, çiroz ve daha çok sayıda deniz ürününü bir arada bulabileceğiniz Beyoğlu Balık Pazarı’nda çoğu dükkan sadece satış değil, aynı zamanda balık pişiriciliği konusunda da uzman olmuş durumdadır.

Deniz ürünleri, balık çeşitleri, midyeciler, mezeciler ve daha pek çok mekanın yan yana sıralandığı Beyoğlu Balık Pazarı’nda manavlara da denk gelebilirsiniz. Balığı ayıklatıp pişirmeye hazır halde satın alabileceğiniz gibi direkt orada alıp pişirtebilir afiyetle yiyebilirsiniz de… Tüm bunlara ek olarak hediyelik eşya dükkanları, restoran, kafe ve meyhanelerin de olduğu Beyoğlu Balık Pazarı, kelimenin tam anlamıyla “balık pazarı” kültürünü doyasıya yaşayabilirsiniz.

Taksim’de İstiklal Caddesi’nde yer alan ve Galatasaray Balık Pazarı olarak da bilinen Beyoğlu Balık Pazarı, taze balığın bulunabileceği popüler bir pazar haline gelmiş durumda. Tarihi Çiçek Pasajı yanında merkezi bir konumda bulunan Beyoğlu Balık Pazarı, pazar günü hariç her gün 08.00 – 22.00 saatleri arasında ziyarete açıktır. Boydan boya çok sayıda balıkçının dizili olduğu ve esnaf kültürünün en iyi şekilde yansıtıldığı yerlerden biri olan Beyoğlu Balık Pazarı, en çok da İstiklal Caddesi’nde gezintiye çıkanların mutlaka uğradığı yerlerden biri haline geldi.

Balık PazarıBalık PazarıBalık Pazarı

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen Logo
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge
  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

  Diğer İçerikler