Bahçeşehir Göleti

Bahçeşehir Göleti

Bahçeşehir Göleti

İstanbul’un en büyük ve ilk suni göleti unvanına sajip Bahçeşehir Göleti, şehir kalabalığı, trafik, gürültü ve stresten uzaklaşıp doğa ile iç içe vakit geçirmek isteyenlerin ilk uğradığı yerlerden biri haline gelmiştir. Tamı tamına 26 bin metrekarelik bir alanı kaplayan Bahçeşehir Göleti, Bahçeşehir Park rekreasyon alanı içerisinde yer almaktadır. Türkiye’nin en büyük suni göletleri arasında yer alan bu bölgede pek çok aktivite alanı da mevcuttur.

Restoran, kafe, çay bahçesi, özel kulüplerin mekanları gibi çok sayıda yeme içme imkanının olduğu Bahçeşehir Göleti, yıl boyunca sayısız konser ve gösteriye de ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul’un en büyük ikinci Arena Sahnesi’ni de sınırları içerisinde alan Bahçeşehir Göleti’nde Ramazan aylarında özel “Ramazan Sahnesi” de kurulmaktadır. Türk geleneklerine uygun bir şekilde çocuklara özel Hacivat–Karagöz kukla sahneleri, çocuk tiyatro gösterileri ve birbirinden eğlenceli yarışmaların Ramazan ayı süresince sergilendiği Bahçeşehir Göleti, her yaştan insanın ilgisini çekmeyi başarmaktadır.

Ramazan aylarında ayrı bir güzelliğe bürünen ve on bir ayın sultanının büyük bir coşku ile karşılandığı Bahçeşehir Göleti, yetişkinlere özel Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve ilahi konserleri de verilmektedir. Ayrıca yine bu dönemde kurulan stantlardan alışveriş yapma imkanı bulan İstanbulluların yanı sıra şehir dışından da ilgi büyük oluyor.

Sadece Ramazan aylarında değil, yılın her döneminde spor ve yürüyüş sevenlerin ziyaretine açık olan Bahçeşehir Göleti, evcil hayvan sahiplerinden de tam not alıyor. Oyun parklarına ek olarak, gölette yaşamını sürdüren sevimli hayvanların bilhassa çocukların ilgi odağında olduğunu söylemek mümkün. Tüm bunların yanı sıra evlilik hazırlığı içinde olan çiftlere özel düğün fotoğraf çekimi için de tercih edilen Bahçeşehir Göleti, yediden yetmişe herkesin sosyalleşme mekanı olarak her yıl yüzlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bir yerdir.

Bahçeşehir GöletiBahçeşehir GöletiBahçeşehir GöletiBahçeşehir Göleti

Yorumlar

 • buseats2
  09.11.2022 06:44

  İstanbul’un ilk ve en büyük suni göleti olan ve 26.000 m2 lik bir alanı kaplayan Bahçeşehir Göleti, 300 bin m2’lik Bahçeşehir Park rekreasyon alanı içinde yer alıyor

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler