Azerbaycan Dostluk Parkı

Azerbaycan Dostluk Parkı

Azerbaycan Dostluk Parkı

İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde yer alan Azerbaycan Dostluk Parkı, özellikle Dikilitaş semtinde yaşayanların dinlenme noktasıdır.

Yaklaşık 6 bin metrekarelik bir alana yayılı olan Azerbaycan Dostluk Parkı, Ihlamur Kasrı ile karşılıklı konumlandığından tarihle iç içe bir his de verir. Yürüme, spor yapma ve dinlenme gibi olanakları sağlayan park, bir yandan da çocuklar için oldukça eğlenceli oyuncakların bulunduğu bir alana sahiptir. Şehrin göbeğinde, yeşilin içince bankta oturup, dinlenebilme imkanı sunan Azerbaycan Dostluk Parkı özellikle 2018 yılında onarım ve yenilenme çalışması geçirmiştir.

Park kurallarına göre, Azerbaycan Dostluk Parkı’nın içerisinde köpeklerinizi tasmasız dolaştırmanız yasaktır. Bunun yanı sıra çocuk oyun alanında tütünlü madde kullanımı da kesinlikle yasaklar arasında yer alır. Motorlu taşıtlara da izin verilmeyen parkta gayet rahat ve oldukça keyif ile huzur dolu dakikalar geçirilebilir.

Azerbaycan Dostluk ParkıAzerbaycan Dostluk ParkıAzerbaycan Dostluk ParkıAzerbaycan Dostluk Parkı

Yorumlar

 • gunmemoli
  26.10.2022 06:20

  Çocuklar ile gitmek icin ideal binalarin ortasinda iyi bir alternatif. Yanındaki ıhlamur kasrına giris icin muzekart gerekiyor ve saat 17:00 kapaniyor.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler