Yenişehir Göl

Yenişehir Göl

Yenişehir Göl

Türkiye’nin Suriye sınırına yakınlığıyla bilinen ve merkezi konumuyla öne çıkan Hatay’ın Reyhanlı ilçesinin, şehrin ülke gündeminde en çok yer alan bölgelerinden biri olduğuna şüphe yok. Reyhanlı’nın tarihi ise tüm bu aksiyonun tam tersine, sakinliğe işaret ediyor. Reyhanlı eskiden Arap aşiretlerinin yaşadığı bir kasabaydı. Adı da tarihin eski zamanlarında ‘dinlenme’ kelimesiyle yakın anlamda kullanılırdı. Şüphesiz dinlenme ile özdeşleşmesinin arka planındaki unsurlardan biri de Yenişehir Gölü’ydü. Yenişehir Gölü, çevresindeki selvi, çınar ve egzotik kokusuyla ünlü okaliptüs ağaçlarıyla harikulade bir doğa harikası. Bölge sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği gölde, sandalla gezi imkanı bulunuyor. Asma köprüsü de özellikle konu fotoğraf çekimleri olduğunda önemli unsurlar arasında sayılıyor. 50 yılı aşkın süredir bir dinlenme yeri olarak ilgi gören Yenişehir Gölü, etrafındaki lokantaları ve çay bahçeleriyle sürekli olarak daha da turistik bir alan halini alıyor. Yenişehir Gölü, geçtiğimiz yıllarda kuruma tehlikesine karşı yapılan çalışmalarla çok daha iyi durumda ve Hatay’da özellikle güzel havalarda tercih edilen lokasyonların başında geliyor. Özellikle yaz aylarında daha fazla talep gören doğa harikası, yeşille mavinin odağında geçirilecek keyifli saatler vadediyor.

Yenişehir GölYenişehir GölYenişehir GölYenişehir Göl

Yorumlar

 • cemmelih
  03.11.2022 12:56

  Doğası, yeşilliği, suyu ve karşısında sınır duvarları ile sanki “Avrupa da doğal yaşam alanındasınız” izlenimi veren bir yer haline geldi. Eski haline göre çok daha iyi durumda.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler