Protestan Kilisesi - GeziBilen

Protestan Kilisesi

Protestan Kilisesi

Koreli bir din adamı tarafından açılan ve 2000 yılında Güney Kore tarafından tanındığı için Protestan Kilisesi formuna ulaşan ibadethane sade mimarisiyle göz dolduruyor. Fransızlar döneminde elçilik ve banka olarak kullanıldığı bilinen Protestan Kilisesi’nin yapım tarihine dair günümüze ulaşan herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Uzun yıllar kapalı kalan yapı, Güney Koreli din adamı Pastör tarafından 2000 yılının Haziran ayında ibadete açıldı. Kilisenin giriş kapısında Türkçe, İngilizce ve Kore dilinde yazılan bir plaket bulunur. Kilise aynı yıl Güney Kore Kwong Lim Metodist Kilisesi tarafından tanınmıştır. Klasik Fransız üslubuna sahip olan eserin cephesi iki yana açılan dikdörtgen bir yapıdadır. Çıkıntının bulunduğu ön kısımda yine dikdörtgen söveli üçer pencere bulunur. Kilisenin tepesinde haç bulunur. Kiliseden içeri girer girmez merdivenler bulunur ve merdivenlerden sonra kilisenin iç kısmına geçiş yapılabilir. Ayrıca kilisenin içerisinde geç devre ait kilise eşya eşyaları ve Hristiyanlar için önem teşkil eden ikonolar yer alır.

Protestan KilisesiProtestan KilisesiProtestan Kilisesi

Yorumlar

 • cemmelih
  03.11.2022 11:03

  Gezdiğimiz birçok kiliseden daha iyi şekilde ağırlandığımız misafirperver insanların bulunduğu Protestan Kilisesi... Çok Güzel bir yapı...

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota