Büyük Antakya Parkı - GeziBilen

Büyük Antakya Parkı

Büyük Antakya Parkı

Şehrin en geniş kapsamlı ve en büyük parkı olan yer, sakinlik ve huzur arayanların vazgeçilmez noktalarından biri. Büyük Antakya Parkı, 52 bin metrekarelik genişliğiyle ziyaretçilerinin ferah ve kaliteli zaman geçirmelerini sağlar. Şehrin kalabalığından uzaklaşarak kendini bu parkın benzersiz güzelliği ve dinginliğine bırakanlar, şehrin simgesi defne ağacıyla kaplı etrafta büyük bir huzur yaşar. Hatay Belediyesi’nce düzenlenen Büyük Antakya Parkı, özenle oluşturulan bitki örtüsüyle de dikkat çeker. Süs eriğinden Toroslar’da yetişen çamlara, palmiyelerden aşılı akasyalara kadar özenle seçilmiş bitkilerin ahengi içinde kaybolan ziyaretçiler, parkın yapay gölünde yüzen kuğuları seyreder. Özçekim meraklılarının da sıklıkla ziyaret ettiği Büyük Antakya Parkı, Hatay’ın en güzel karelerinin yakalandığı yerlerden biridir. Binlerce yıllık tarihini ve doğasını günümüze kadar en iyi şekilde taşımayı başarmış şehrin bu büyük parkı özellikle hafta sonları halkın gözbebeği olur.

Büyük Antakya ParkıBüyük Antakya ParkıBüyük Antakya ParkıBüyük Antakya Parkı

Yorumlar

 • muratty
  30.06.2022 06:59

  Şehir merkezinde hem yürüyüş yapılabilecek hem de şirin çay bahçelerinde süvari antakya kahvesi içilebilecek çam ağaçları arasında huzur bulacağınız bir yer

 • pelinakgl
  29.08.2022 08:11

  Antakya'nın merkezinde bulunan Atatürk Parkı diye de adlandırılan Büyük Antakya Parkı şehrin merkezinde doğa harikası az kalmış mekanlardan biridir, Hatay gezisi esnasında yorgunluk kahvesi içmek için mutlaka uğrayın, kuşların sesini dinleyin.

 • cemmelih
  03.11.2022 11:41

  Meşhur Antakya parkı

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota