Belen Geçidi Tabiat Parkı - GeziBilen

Belen Geçidi Tabiat Parkı

Belen Geçidi Tabiat Parkı

Göçmen kuşlar için dünyanın en dar boğazlarından biri olan Belen Geçidi, tabii güzellikleriyle Hatay’ın en huzurlu yerlerinden biri olarak kabul edilir. Hatay il merkezine 50 kilometrelik mesafede bulunan Belen Geçidi Tabiat Parkı, 2014 yılında tescil edilir. 45 hektarlık uçsuz bucaksız tabiatıyla göz dolduran yer özellikle kuş göçleri sırasında eşsiz görüntüler verir. Fotoğraf meraklılarının uğrak mekanlarından olan park, görkemli güzelliğiyle tabiat ananın bahşettiği bir hediye olarak görülür. Yılın her mevsiminde eşsiz kareler yakalama imkanı sunan Belen Geçidi Tabiat Parkı, yerli ve yabancı pek çok turistin Hatay’da akın ettiği yerler arasındadır. 740 metre rakıma sahip parkın muazzam manzarası, kuş gözlemi açısından da uygundur. Şehir halkının dinlenme, turistlerinse doğayla iç içe huzurlu bir gezinti için vazgeçilmez noktalarından olan Belen Geçidi Tabiat Parkı, eşsiz güzelliğiyle kendine hayran bırakır.

Belen Geçidi Tabiat ParkıBelen Geçidi Tabiat ParkıBelen Geçidi Tabiat ParkıBelen Geçidi Tabiat Parkı

Yorumlar

 • cemmelih
  03.11.2022 11:35

  Belen ilçesi doğası, tarihi dokusu ile harika. Meşhur belen tavası muhteşem. Belen geçidi tabiat parkı, bitki örtüsü ve çeşitliliği ile mutlaka gezilmesi gereken bir yer.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota