İslam Bilim Tarihi Müzesi - GeziBilen

İslam Bilim Tarihi Müzesi

İslam Bilim Tarihi Müzesi

Müzecilik kavramının oldukça gelişmiş olduğu Gaziantep’in hemen her köşesinde tarihi zenginliğinin izlerine rastlanır. İslam Bilim Tarihi Müzesi ise bu alanda en çok öne çıkan şehirdeki turistik mekanlar arasındadır. İslam Bilim Tarihi Müzesi, dört bir yanında sunulan farklı konseptler, yerli ve yabacı turistler için merak uyandıran sayısız değer anlamı taşır. İslam coğrafyasını merkeze alarak bilimi kronolojik açıdan işleyen müze, adeta İslamiyet’teki bilimsel gelişim noktalarının listeleriyle oluşur. İslam coğrafyasında gerçekleştirilmiş bilimsel buluşlar ve öne çıkan Müslüman bilim insanları hakkında bilgiler ve onlara ait pek çok eserle geliştirilmiş olan müze, koleksiyonu bakımından oldukça zengin olarak nitelendirilebilir. 19’uncu yüzyıla tarihlenen bir binada hizmet veren mekan aynı zamanda astronomi, coğrafya ve tıp gibi alanlardaki keşiflere yer verişiyle de dikkat çeker. Müzede çok sayıda alet, araç ve gerecin aslından farksız benzerleri görülür. Kendi alanında çarpıcı bir kültürel gezi anlamı taşıyan İslam Bilim Tarihi Müzesi’ne haftanın her günü ücretsiz ziyaretler gerçekleştirilebilir.

İslam Bilim Tarihi Müzesiİslam Bilim Tarihi Müzesiİslam Bilim Tarihi Müzesiİslam Bilim Tarihi Müzesi

Yorumlar

 • emiresltn
  20.03.2022 13:41

  Güzel bir müze girişler ücretsizdir 🙏🏻

 • ahmetyaylacii
  21.09.2022 10:11

  Hem yetişkinlere hem de çocuklara hitap eden çok güzel bir müze. Çocuklarınıza bilimi sevdireceğiniz ilgilerini çekecek hoş bir mekan. İki katlı eski bir konak.

 • gulleribrahimm
  30.12.2022 13:30

  Sunum ve anlatımlar gerçekten çok güzeldi. Müzede bir o kadar güzel.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota