Gezegenevi ve Bilim Merkezi

Gezegenevi ve Bilim Merkezi

22.02.2021 00:18


Gezginler için olduğu kadar bilim ve uzay meraklılar için de ilginç bir şehir olan Gaziantep’in bu alanda en çok ziyaretçi alan mekanların başında Gezegenevi ve Bilim Merkezi gelir. Gezegenevi ve Bilim Merkezi, şehrin en geniş yeşil alanlarından 100. Yıl Atatürk Kültür Parkı içerisinde yer alır. 3 bin 500 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 5 bin metrekarelik bir alana kurulmuş olan merkez, uzay ve astronomi meraklılarının hemen her sorularına cevaplar sunar. Bu eksende özel olarak tasarlanmış bir salonda gezegenlerin hareketlerinin tüm detayları ile birlikte görsel anlatımı sağlanır. Yarım küre şeklinde bir kubbesi bulunan mekan, astronomik görüntülere bir nevi sahne olur. Gezegenevi ve Bilim Merkezi, ziyaretçilerini gizemli ve bir o kadar da merak uyandırıcı oluşundan kaynaklı binlerce yıldır insanlığın en çok keşfetmek için çaba gösterdiği uzaya doğru bir yolculuğa çıkmayı vadeder. Her gün 08.00 – 17.00 saatleri arasında giriş yapılabilen merkezde atölyeler de bulunur. Bunun dışında söyleşi ve bilim gösterilerin de düzenlendiği mekanda özellikle geri dönüşüm, sanat ve sıfır atık gibi konseptlerde gerçekleştirilen atölyeler öğrenciler tarafından yoğun ilgi ile karşılanmakta.

Gezegenevi ve Bilim MerkeziGezegenevi ve Bilim MerkeziGezegenevi ve Bilim MerkeziGezegenevi ve Bilim Merkezi

Yorumlar

 • gulleribrahimm
  30.12.2022 13:23

  Birçok bilim alanında deneyler yapabileceğimiz bir merkez

 • zFycl0E6
  23.04.2022 23:03

  saygı deger arkadaşlar gezegenevi ve bilim merkezine ben ve kardeşim bugün gezmek için gittik ve buranın belediye ait bir kurum olduğunu ve gezegenevinin burç kavşağına yakın biyere tasindiklarini söylediler bilginize

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler