Tebrizkapı Kültür ve Sanat Çarşısı - GeziBilen

Tebrizkapı Kültür ve Sanat Çarşısı

Tebrizkapı Kültür ve Sanat Çarşısı

Erzurum’un en turistik noktalarından biri de Tebrizkapi Kültür ve Sanat Çarşısı’dır. Şehrin gözde çekim merkezleri arasında yer alan çarşı, genel itibarıyla tarihi doku içerisinde ziyaretçilerini otantik tatlarla buluşturmayı esas alıyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri olarak da bilinen Tebrizkapi Kültür ve Sanat Çarşısı, merkezi bir lokasyonda bulunuyor. Erzurum’un en çok bilinen tarihi yapılarından Çifte Minareli Medrese’nin yanı başında, Yakutiye ilçe sınırlarında konumlanıyor. Tarihi bir kapıdan içeri giriliyor ve sağlı sollu dükkanlar sizi karşılıyor. Lezzetli şerbetli tatlılarıyla tanınan tatlıcılar ve aperatiflerden ana yemeklere ilginç tatlar vadeden restoranlar ağırlıkta. Yine tarihi atmosfer içerisinde çay-kahve içilebilen yerler ve bazı hediyelik eşya dükkanları da çarşı içerisinde mevcut. Özellikle bakır eşyalar gibi ürünler bulunabiliyor. İç dizaynı da dahil olmak üzere eski Erzurum kahvehanelerini, lokantalarını anımsatan çarşı; tarihin havasını içine çekmek isteyen herkesi memnuniyetle ağırlıyor.

Tebrizkapı Kültür ve Sanat ÇarşısıTebrizkapı Kültür ve Sanat ÇarşısıTebrizkapı Kültür ve Sanat ÇarşısıTebrizkapı Kültür ve Sanat Çarşısı

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota