Narman Beş Göller - GeziBilen

Narman Beş Göller

Narman Beş Göller

Erzurum’da gezmek için elbette kayak yapmayacaksanız en güzel mevsim doğanın yeşillenmeye başladığı zamanlardır. Zira kışı oldukça soğuk geçmesine rağmen bahar ve yaz ayları bu şehrin güzelliğine güzellik, huzurunuza da huzur katar. Adeta bir doğa harikası Narman Beşgöller, Erzurum’a 121 kilometre uzakta olmasına rağmen araçla kısa sürede varabileceğiniz bir konumdadır. Narman’a geldiğinizde sizleri görsel şölenle karşılayan Beşgöller, doğal güzelliğiyle gelen konuklarını en iyi şekilde misafir eder. İrili ufaklı beş tane gölün muhteşem bir görüntü oluşturduğu bu alan, günümüzde de bakir bir bölge olarak durmaktadır. Keşfedilmesi gereken birçok noktanın bulunduğu yere yakın yaylalar da mevcuttur. En yakın yaylanın 2 kilometre uzaklıkta olduğu düşünülürse yayladan bu alanı gören muhteşem bir fotoğraf çekmeden bu geziye nokta konulmaz! Bölgede bahar dönemlerinde özellikle kamp kurmak yahut trekking yapmak için yerli yabancı çok sayıda turist gelmektedir. Ancak bölgenin genişliği kalabalık bir ortam oluşmasına engel olacak kadar büyüktür. Erzurum Hasankale üzerinden karayoluyla geliş daha kolaydır.

Narman Beş GöllerNarman Beş GöllerNarman Beş Göller

Yorumlar

 • acelyaabasar
  26.10.2022 11:43

  Narman Beş Göller Erzurum'a 121 Narman'a 25 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Değişik büyüklüklerde beş gölden oluşur. Eşsiz doğal güzellikleri ile keşfedilmesi gereken, bakir bir alan olan bölge, Narman İlçesi'nin güneyinde Otlutepe Mahallesi (köyü) Yaylası'na 2 kilometre mesafede bulunmaktadır.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota