Laz Koyu

Laz Koyu

Laz Koyu

Marmara ve Eve Denizi kıyılarındaki masmavi suları, güzel koyları ve geniş plajları ile her yıl turist akınına uğrayan Çanakkale'de tatil imkanları saymakla bitmez. İşte bu olanaklardan biri de şehrin batısında yer alan Gökçeada'daki Laz Koyu. Adanın güneyindeki sahil şeridindeki koy, denize komşu bir girinti boyunca ziyaretçilerini karşılıyor. Bu karşılama herkesi şaşırtacak çünkü çevredeki rüzgarlı havaya karşın Laz Koyu'nda sessizlik yaşanıyor. Naif dalgalı deniz suyu, düşük seyirdeki esintisiyle bu güzel koy dikkat çekiyor. Adeta rüzgarı teğet geçiyor... Gökçeada büyük bir yer değil. Çanakkale'den ulaşım sağladıktan sonra asfalt yolda ilerliyor, Laz Koyu'nu tabelalarla kolayca buluyorsunuz. Asfalttan koya sapınca yol bir miktar engebeli, dikkatli gitmekte fayda olabilir. Laz Koyu'nda küçük bir de turistik tesis mevcut. İhtiyaca göre şezlong kiralanabiliyor. Ayrıca genelde atıştırmalık tarzı yemekler ve çeşitli içecekler de mevcut.

Laz KoyuLaz KoyuLaz KoyuLaz Koyu

Yorumlar

 • mervebakknn
  21.09.2022 09:01

  Harika bir yer. Deniz çok temiz ve sıcaklığı iyi.Bir kaç metre sonra derinleşiyor. Yetişkinler için iyi. Dipte balıkları izlemek güzel. Bir adet işletme var. Kendi şemsiyenizi ve sandalyenizi kumsala götürerek güzel saatler geçirebilirsiniz.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler