Çanakkale Deniz Müzesi - GeziBilen

Çanakkale Deniz Müzesi

Çanakkale Deniz Müzesi

Tarihi geçmişi binlerce yıl öncesine uzanan Çanakkale’de, önde gelen kültürel ziyaret noktalarından biri de eşine az rastlanır çeşitliliği ile dikkat çeken Deniz Müzesi’dir. Şehrin en önemli yapılarından biri olan müze içerisinde sunulan askeri denizcilik tarihinin eşsiz koleksiyonu, şaşırtıcı bir çeşitliliğe sahip! Çanakkale Deniz Müzesi’nde tarihi kılıçlar, madalyalar, ateşli silahlar, mayınlar, toplar ve üniformalar yer alıyor. Bu kapsamda sunulan eserler, Osmanlı denizcilik geleneğini tarihsel gelişimiyle birlikte anlatıyor. Donanmada daha büyük gemilerin kullanımı, ateşli silahların yaygınlaşması gibi gelişimler eşliğinde sayısız obje yakından görülebiliyor. Denizcilerin kullandığı çeşitli araçların da sergilendiği müze, aynı zamanda modern tasarımıyla da ilgi çekiyor. Türkiye’nin en önemli deniz müzelerinden biri olan Çanakkale Deniz Müzesi; yılbaşı, dini bayramların ilk günü ve Pazartesi günleri kapalı. Diğer günlerde belirli saatler dahilinde giriş yapılabiliyor. Son bir ayrıntı olarak fotoğraf veya video kamerayla çekim yapmak için ayrıca ücret ödemeniz gerekiyor.

Çanakkale Deniz MüzesiÇanakkale Deniz MüzesiÇanakkale Deniz MüzesiÇanakkale Deniz Müzesi

Yorumlar

 • rabiaakan
  24.03.2023 02:53

  Bu muze icin 1 günunüzü ayirmanizi tavsiye ederim. Dolu dolu tarih bilgileri verilen bir müze

 • sudekilic
  05.08.2022 07:38

  İnanılmaz etkileyici bir müze. Başta savaşta yaşanan bütün zorlukları ve bu vatanın denizden nasıl kazanıldığını tekrardan görmemiz gerekiyor.

 • guvenylmz
  07.11.2022 08:23

  Çok güzel bir deniz müzesi

 • mervebakknn
  21.09.2022 09:03

  Deniz Müzesini mutlaka gezmeniz lazım. Ayrıca müze içerisinde kale, cami ve tabyalar var hepsi görülmeye değer. Topçu odasında ufak sinevizyonlar var. Nusret mayın gemiside bu müze içerisinde onunda içine girip içerideki sinevizyonu ve canlandırmayı izlemek gerekir. Müze çok bakımlı.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota