Bursa Hayvanat Bahçesi - GeziBilen

Bursa Hayvanat Bahçesi

Bursa Hayvanat Bahçesi

Bursa’da yer alan hayvanat bahçesi 1998 yılından bu yana hizmet verir. Yenilenen ve modern hale getirilen hayvanat bahçesi Botanik Park ile iç içedir. Bursa Hayvanat Bahçesi’ne geldiğiniz zaman 55 türden 500 hayvan ile karşılaşmanız mümkündür. Bilindiği üzere Bursa’nın daha önceki hayvanat bahçesi oldukça bakımsız ve sağlıksız bir durumdaydı. Bir okul gezisi esnasında ilkokul öğrencilerinden bir tanesi hayvanlarla ilgili üzüntüsünü mektup yazarak dile getirir. Bu mektup o dönem yerel yöneticileri oldukça etkiler ve hayvanat bahçesinin yenilenmesini tetikler. Yoğun eleştiriler alan eski Bursa Hayvanat Bahçesi’nin yerine hayvanların kendilerini doğal görece doğal ortamında hissedebilecekleri bir alan oluşur. Çocuklu ailelerin özellikle büyük ilgi gösterdiği hayvanat bahçesinin dört temel bölümü bulunur. Bunları balıklar, memeliler, kuşlar ve sürüngenler olarak sıralayabiliriz. Su kuşlarına özel olarak ayrılan büyük bölümde oldukça hoş bir gölet bulunur. Bursa’nın Osmangazi İlçesi’nde bulunan hayvanat bahçesine gelenler aynı zamanda pek çok sosyal aktiviteyi de yapma fırsatı bulur. Burada çok sayıda çocuk alanı, koşu ve yürüyüş alanları kafe ve restoranlar ziyaretçilerin hizmetine sunulur. Toplamda 400 bin metrekarelik devasa bir alana yayılan hayvanat bahçesinde 12 kilometrelik bir yürüyüş yolu bulunur. Diğer yandan bisiklet severler için de 1 kilometrelik bir parkura da yer verilmiştir. Hayvanat Bahçesinin Soğanlı Botanik Park ile komşu olması ziyaretçiler açısından büyük bir şans olarak değerlendirilir. Çünkü Soğanlı Botanik Parkı’nda da 150 ayrı türde 8 bin civarında ağaç sizleri karşılar. Bu anlamda Bursa’nın en büyük yeşil alanlarından birinin burada olduğu rahatlıkla söylenebilir. Ayrıca burada sergilenen Bursa Evleri Bölümü de ziyaretçiler için hoş bir sürpriz olur. Hayvanat bahçesi 09.30 ve 17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Yaz aylarında kapanış saati 20.15 olarak güncellenir.

Bursa Hayvanat BahçesiBursa Hayvanat BahçesiBursa Hayvanat BahçesiBursa Hayvanat Bahçesi

Yorumlar

 • vlknckcc
  15.11.2022 13:12

  Kesinlikle tavsiye ediyorum arkadaşlar.yolu Bursa'ya düşen,gitmek isteyenler için gezilip görülmesi gereken Heryeri tarih kokan bir ilimizde böyle bir güzelliğin olması harika.

 • ahmetyaylacii
  07.11.2022 07:50

  Çeşit sayısı olarak beklentileri karşılıyor. Öğle saatlerinde kalabalık artıyor. Sabah 10-11 gibi gitmek en ideali. Piknik masaları var isterseniz yanınızda birşeyler getirip yiyebilirsiniz.

 • soltkb4gl7po
  12.09.2023 11:00

  Buraya ikinci kez gelişimiz. Çocuğumuz küçükken gelmiştik. Büyüyünce tekrar görsün istedik. Neredeyse tüm hayvan türleri var. Gezilecek güzel bir park.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota