Bursa Bilim Merkezi

Bursa Bilim Merkezi

22.02.2021 00:18


Türkiye’de sosyal sorumluluk esasıyla hizmet veren bilim merkezlerinde başta çocuk ve gençler olmak üzere toplumun geniş bir kesiminin ilgisinin çekilmesi amaçlanır. Bilimin sevdirilmesinde önemli rol üstlenen oluşumlardan biri de Bursa’nın Osmangazi ilçesinde konumlanan Bursa Bilim Merkezi’dir. Modern bir binada yer alan Bursa Bilim Merkezi, katılımcıların bilimsel farkındalıklarının artırılması ile görsel ve deneysel alanlarda bilimi yakından tanıması yönündeki çalışmalarıyla öne çıkar. Ayrıca bu merkez, bilimin günlük hayatta hangi şekillerde kullanıldığı, ne gibi yararları olduğunun gösterilmesi ve en nihayetinde de Türkiye’de teknoloji ve bilime dair gelişimin artırılması konusunda hedeflerle hizmet verir. Çocuklar ve gençlerin ilgisini çekecek eğitici, öğretici öğeler sunan Bursa Bilim Merkezi’nde ‘deneyim’ en önemli argümanlardan biridir. Bilime çeşitli yönleri ile dokunmayı mümkün kılan merkezde, aynı zamanda bilgilerin eğlence eşliğinde sunulmasının yıl genelinde gördüğü yoğun ilginin temel nedenleri arasında bulunduğu bilinir. Özellikle gençler ve çocuklar için keşiflerle dolu bilimsel maceralar vadeden Bursa Bilim Merkezi, başta 6-14, 14-18 arası öğrenciler olmak üzere toplumdaki tüm kesimlerden ve her yaştan katılımcıya açıktır.
Bursa Bilim MerkeziBursa Bilim MerkeziBursa Bilim Merkezi

Yorumlar

 • slnkocx
  09.08.2022 08:04

  Bilim ve teknoloji alanında bilgiler edindik, keyifli vakit geçirdik. Özellikle çocuklar daha çok keyif alıyor, farklı deneyimler yaşıyorlar

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler