Berlin Hayvanat Bahçesi - GeziBilen

Berlin Hayvanat Bahçesi

Berlin Hayvanat Bahçesi

Berlin Hayvanat Bahçesi, Berlin'in batısında yer alan ve dünyanın en zengin hayvan koleksiyonlarından birine ev sahipliği yapan, ünlü bir hayvanat bahçesidir. 1844 yılında açılan bu hayvanat bahçesi, dünyanın en eski hayvanat bahçelerinden biri olarak kabul edilir ve 1.500 farklı türden 20.000'den fazla hayvana ev sahipliği yapar.


Bahçe, geniş alanı ve farklı habitatları temsil eden bölümleri ile tanınır. Ziyaretçiler, Asya, Afrika, Avustralya ve Arktik gibi çeşitli coğrafyalardan hayvanları görebilirler. Hayvanat bahçesinin en popüler bölümleri arasında panda alanı, maymun evi ve büyük kedi bölümü bulunur. Ayrıca, çocuklar için petting zoo (okşama hayvanat bahçesi) gibi interaktif alanlar ve hayvan besleme etkinlikleri de mevcuttur. Berlin Hayvanat Bahçesi, aynı zamanda, hayvan koruma ve türlerin korunması konusunda da aktif bir rol oynamaktadır.


Berlin Hayvanat Bahçesi, hem eğitici hem de eğlenceli bir deneyim sunar. Bu hayvanat bahçesi, ziyaretçilere dünyanın dört bir yanından gelen hayvanları keşfetme fırsatı sunarak doğal yaşamın çeşitliliğini gözler önüne serer. Aileler, doğa ve hayvanseverler için ideal bir destinasyon olan bu yer, Berlin'deki ziyaretiniz sırasında mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Berlin Hayvanat Bahçesi, şehrin merkezinde doğal bir kaçış noktası sunarak, ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatır.

Berlin Hayvanat BahçesiBerlin Hayvanat BahçesiBerlin Hayvanat BahçesiBerlin Hayvanat Bahçesi

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge

  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları

   2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler

   4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar

   185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota