Yavuz Özcan Parkı

Yavuz Özcan Parkı

22.02.2021 00:18


Doğa ile iç içe hem de tarihi atmosferi en iyi şekilde deneyimleme imkanı sunan Yavuz Özcan Parkı, yılın her dönemi Akdeniz’in eşsiz manzaralarını sunar. Son 10 yıl içerisinde Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan bu park, en çok da falezlerin üzerinde yer alması ile dikkat çeker. Antalya’nın başlıca cazibe merkezlerinden olan Cumhuriyet Alanı’ndan batıya doğru giderseniz Konyaaltı Caddesi ile karşılaşacaksınız. Konyaaltı Caddesi ile Güllük Caddesi’nin birleşim noktasında olan Yavuz Özcan Parkı, doğal oluşumunun yanı sıra sunduğu manzaralar ile de ziyaretçilerini büyülemeyi başarıyor. Antalya’nın en popüler kamusal alanları arasında olan Yavuz Özcan Parkı’nda sular yukarıdan aşağıya doğru farklı şekillerde akıyor. Ayrıca yer yer küçük şelaleler ve köprülere de denk geleceğinizi hatırlatalım. Parkın girişindeki amfi tiyatronun kenarlarından suların taşınması kaskatlı havuzlar ile sağlanıyor. Yürüyüş parkurunun olması deniz havası eşliğinde, ağaçların gölgesinde spor yapma imkanı sunarken, ‘Çocuk ve Çiçek, Sanat ve Çiçek’ temalı yeşil alanlar da her yaştan insanın ilgisini çekiyor. Ayrıca parktaki süs havuzları, oyun alanları, Pamuk Prenses ve 7 Cüceler bitki heykelleri de kesinlikle görülmeye değer. Amfi tiyatroda körfeze nazır bir seyir keyfi sürebilir, kaskatlı havuzlarda ördekleri fotoğraflayabilir, eski liman, Kaleiçi ve Mermerli’nin panoramik manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Palmiyeler, seyir terasları ve dahası ile kendinizi bir anda Miami’ye ışınlanmış gibi hissetmeniz de kaçınılmaz olacaktır. Sınırları içerisinde Antalya Valiliği Özürlüler Merkezi’ni de barındıran Yavuz Özcan Parkı’nın hemen girişinde ise parkın peyzaj – yerleşim şeması sizi karşılayacak. Yönlendirme levhaları ile pek çok noktasını keşfedebileceğiniz Yavuz Özcan Parkı’nda gazete – kitap barakaları, satış yerleri gibi imkanlar da mevcut.
Yavuz Özcan ParkıYavuz Özcan ParkıYavuz Özcan ParkıYavuz Özcan Parkı

Yorumlar

 • xbegummx
  07.10.2022 11:53

  Parkın içerisinden yapılan yürüme parkuru sayesinde, doğal bir şekilde açılan kanyon benzeri yapıyı görmek çok büyüleyici bir şey.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler