Tünektepe Teleferik - GeziBilen

Tünektepe Teleferik

Tünektepe Teleferik

Türkiye’nin çoğu şehrinde eşsiz manzaralarına seyre dalmanın farklı yolları var, bu noktada Antalya’daki başlıca seçenekler arasında, Sarısu ilçesindeki Tünektepe Teleferik geliyor. Tünektepe Teleferik, 618 metrelik yükseklikte bulunuyor. Harekete geçtiği noktadan itibaren Konyaaltı Sahili’ni, çevresini, Sıçan Adası’nı, kıyı şeridindeki falezleri ve genel itibarıyla sahil manzarasını kuşbakışı görmeyi mümkün kılıyor. Ortalama sekiz kişi kapasiteli teleferik, yaklaşık 10 dakika kadar hareket halinde kalıyor ve bu sürenin sonunda Tünektepe’ye ulaşılıyor. Başlangıç ve bitiş noktası arasındaki mesafe bin 700 metreden biraz fazla. Özellikle ilk anlarda dik rota izlediği için adrenalin meraklılarına yönelik farklı bir deneyim sunabileceğini belirtelim. Yaz döneminde yerli ve yabancı turistlerin ilgisiyle birlikte teleferiğe binmek için kısa bir süre beklenmesi gerekebilir. Ayrıca teleferikle erişilen tepede gezinti yapabilir, yeme-içme noktalarında dinlenebilirsiniz, gözlemenin tadına bakılabilir, ilginç manzara fotoğrafları çekilebilirsiniz. Manzarası harika ve adrenalini yüksek bir teleferik olan Tünektepe Teleferik ile güzel vakit geçirmeniz garanti.

Tünektepe TeleferikTünektepe TeleferikTünektepe TeleferikTünektepe Teleferik

Yorumlar

 • yasinxerylmz
  25.07.2022 08:37

  yükseklik korkunuzu Antalya manzarası ile yenebileceğiniz, yukarı kısımda uygun fiyatlı kafeleri bulanan güzel bir hizmet

 • aydinliramazzann
  15.03.2023 08:07

  Antalya'da yapılabilecek en farklı aktivitelerden biri.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota