Oymapınar Gölü

Oymapınar Gölü

Oymapınar Gölü

Antalya’nın turistik öneme sahip doğal güzelliklerinden Oymapınar Gölü, Toroslar’dan doğup Akdeniz’e dökülen Manavgat Nehri üzerindeki barajın arkasında konumlanır. Benzersiz güzelliğinin yanı sıra heyecan dolu çok sayıda etkinliğe de imkan tanıyan Oymapınar Gölü, tekne turu ile gezilebilen masmavi sularındaki artırılmış macera dozu arayanlara rafting imkanı da sunuyor. Çok yoğun talep gören ‘Green Canyon’ turları da bu bölgededir. Ayrıca dağ gezintisi, piknik gibi aktivitelerle de keyifle gerçekleştirilebilir. Çevresinde konaklama tesisleri de bulunan Oymapınar Gölü, aynı zamanda yakınındaki Demre Kuş Cenneti, Beldibi Mağarası, Oluk Köprü gibi ilginç gezi noktalarına da komşu. Bu sayede araçla gelindiğinde farklı doğal güzellikleri aynı gün içerisinde görebilmek mümkün. Antalya’nın gözde turistik bölgelerinden biri olan Oymapınar Gölü, Manavgat ilçesine oldukça yakın konuma sahip. Antalya şehir merkezine uzaklığı ise yaklaşık üç saat civarındadır… Yeşille mavinin buluştuğu, kuş seslerinin eksik olmadığı Oymapınar Gölü ve çevresi, doğal güzellikleri ile dingin, sakin ve huzurlu zaman geçirilebilen keyifli bir yer.

Oymapınar GölüOymapınar GölüOymapınar GölüOymapınar Gölü

Yorumlar

 • aydinliramazzann
  15.03.2023 08:07

  Güzel büyük bir baraj. Biz arabamızla gittik ama daha çok turlarla gelenler var. Teknelerle gezinti yapılabiliyor (3-4 saat sürüyormuş).

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler