Kurşunlu Şelaleleri - GeziBilen

Kurşunlu Şelaleleri

Kurşunlu Şelaleleri

Kurşunlu Şelaleleri, günde ortalama 12 bin ziyaretçi ile doğanın her rengini bir arada barındırır. Peki, burayı bu kadar özel yapan ne? Gelin birlikte inceleyelim. Tamı tamına 33 hektarlık alana yayılan Kurşunlu Şelalesi, yedi tane göletin birbirine küçük şelalelerle bağlanması sonucunda oluşur. Şelalenin etrafı, tabiatı gereği kendine has bitki örtüsü ve hayvanlarla çevrilidir. Çevresinde endemik bitki türlerinin yoğunlukta olduğu Kurşunlu Şelaleleri, iki kilometrelik bir kanyon içerisinde yer alır. Ziyarete 1986 yılında açılan şelale, etrafındaki tabiat parkıyla birlikte bütünlük sağlar. Doğa kaşiflerinin unutulmaz gezi noktalarından biri olan Kurşunlu Şelalesi, büyüleyici atmosferiyle ziyaretçilerine bir görsel şölen sunar. Tabiat parkı içerisinde ağaçkakandan sincaba kadar pek çok küçük hayvan türüyle karşılaşılır. Bol oksijenli havasıyla her gün binlerce gezgini ağırlayan Şelaleleri’nin çevresi, kaşifleri rahat ettirebilmek adına oyun alanları, araç park yerleri ve seyir teraslarıyla doludur. Antalya ile Mersin karayolu üzerinde 15’inci kilometrede bulunan bu şelale, misafirlerini duru güzelliğiyle karşılarken ruhlarını dinlendirir.

Kurşunlu ŞelaleleriKurşunlu Şelaleleri

Yorumlar

 • caglaacetin
  27.07.2022 07:55

  Doğanın saf ve serin havasını teneffüs edeceğiniz, kartpostallık fotoğraflar çekebileceğiniz harika bir yer

 • rumeysacakmakk
  07.07.2022 13:25

  Yemyeşil ağaçların altında su boyunca yürümek çok güzeldi şelalenin sesi o kuş sesleri vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota