Karaalioğlu Parkı

Karaalioğlu Parkı

22.02.2021 00:18


Antalya’nın merkezinde konumlanan Karaalioğlu Parkı, uçsuz bucaksız yeşil alanları ve tertemiz havası ile aynı zamanda Türkiye’nin en büyük parklarından biridir. Falezlerin üzerindeki konumu dolayısıyla yüksekte yer alan bu park; üç adet seyir terasına da ev sahipliği yapar. Bu seyir terasları ile rengarenk Beydağları ve mavi sularıyla ünlü Konyaaltı Plajı görülebilir. Toplam 70 bin metrekare alan üzerine kurulu park, kolay ulaşımı ve merkezi oluşu sayesinde bölge halkının uğrak yerleri arasındadır. ‘Hemen her Antalyalının mutlaka gittiği’ bu güzelliği ile meşhur kamusal alan, yüzölçümü açısından da Türkiye’deki en büyük parklardan biri olarak öne çıkar. Aynı zamanda şehri ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin de mutlaka uğradıkları bir bölgedir. Önceleri bir mesire yeri olan ve park olarak yapımına 1941 yılında, şehre önemli katkılarda bulunmuş Vali Haşim İşcan’ın talimatıyla başlanan Karaalioğlu Parkı’nda; ağaçlar ve nadide çiçekler ile 100’ü aşkın bitki türü hoş bir görsel doku meydana getirir. Parkta çocuk bahçesi, çocuk eğitim alanları, çay bahçeleri gibi sosyal donatılar da bulunuyor. Girişin ücretsiz olduğu yerde, genel kanıya göre çay bahçelerinde uygulanan fiyat politikası da son derece uygun. Dinlenip keyifli vakit geçirilebilen parkta ayrıca gazinolar da mevcut.
Karaalioğlu ParkıKaraalioğlu ParkıKaraalioğlu ParkıKaraalioğlu Parkı

Yorumlar

 • rumeysacakmakk
  07.07.2022 13:28

  Bir kaç yerde seyir terası var şehir ayaklarınızın altında. Yüksekten korkmuyorsanız duvara oturarak dakikalarca şehri izleyebilirsiniz.

 • beyzakorkmazzx
  08.08.2022 14:15

  Deniz kıyısında, yemyeşil bir park. Kahvenizi alıp yürüyüşe çıkın, piknik yapın kedileri beslemeyi unutmayın :)

 • ezgicam
  24.08.2022 07:08

  Antalya’da yapılacak en sıradan ve buna rağmen en keyifli aktivite Karaoğlan’ı gezmektir. 7den 70e herkesin keyif aldığı bu yerde Ramazan ayında şenlikler yapılır. Hava gösterileri en güzel burda izlenir. Bir sürü çiçekçi ve bayat kuruyemiş satıcıları olur. Çay bahçeleri oyun parkları ve belediyenin tuvalet imkanı da var. Denizi rahatça izleyebileceğiniz 3 büyük balkon mevcut paten kayanlar ve kaykaycıların bolca şov yaptığına tanık olabilirsiniz

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler