Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi - GeziBilen

Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi

Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi

Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi, 1997 senesinde Antalya şehrinde açılmıştır. Antalya o dönemlerde özellikle fuar ya da kongre merkezi konusunda öncü olmayı başarır. Bu merkez de açıldığı dönem Türkiye’nin ilk fuar ve kongre merkezi olarak kabul görür. Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi’nin temelleri 1996 senesinde atılmıştır. Açılış etkinlikleri Altın Portakal ile birleştirildi. Aradan kısa bir süre geçtikten sonra oldukça prestijli bir organizasyon olan Dünya Ormancılık Kongresi’ne ev sahipliği yaptı. O dönemden sonra da düzenli olarak bu çaptaki organizasyonlar için akla gelen ilk merkez olmayı başardı. Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi toplamda 4 bin 500 metrekarelik bir alanı kaplar. Zemin ve bodrum olmak üzere toplamda iki kattan oluşur. Üst alanı ısıcamlı renkli uzay çatı tarzıyla kapatılmış durumdadır. Merkezin içinde toplamda üç ayrı salon bulunur. Toros Salonu, 2 bin 500 kişilik, Meltem Salonu 440 kişilik ve son olarak Düden Salonu 330 kişi kapasiteye sahiptir. Toros Salonu genelde büyük organizasyonlar ya da kongreler için kullanılır. Toros Salonu zaman zaman stand-up benzeri sahne şovlarına ev sahipliği yapar. Bu salon zemin katta, diğer iki salon ise bodrum katta bulunur. Alt kattaki salonlar son dönemde düğün ya da özel eğlence organizasyonları için de kullanılmaktadır. Her üç salonda da ses ve ışık düzeyi oldukça kuvvetlidir. Bu noktada son teknolojiden yararlanıldığı görülür. Merkezin içinde mültivizyon sistemleri dışında portable simültane kabinleri bulunur. Binanın hemen dış kısmında dört ayrı süs havuzu da vardır. Havuzların üstündeki köprüler sayesinde dört ayrı giriş bulunur.

Cam Piramit Fuar ve Kongre MerkeziCam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi

Yorumlar

 • caglaacetin
  27.07.2022 08:19

  İçerisinde yapay göllerin, ördeklerin, yürüyüş yollarının bulunduğu,fuarların düzenlendiği, bisiklet sürmek, kitap okumak, piknik yapmak için uygun, Antalya'ya yakışır huzurlu bir alan

 • ezgicam
  24.08.2022 07:15

  Burada kütüphane özel konferans alanlarının yanında harika bir göl parki var parkta kiralanan bisikletler ile tur atıp keyifli vakit geçirebilirsiniz.

 • aydinliramazzann
  15.03.2023 08:24

  Antalyada yeşilin doğanın denizle buluştuğu bölge ,gezmek oturmak stres atmak için süper bir mekan, ailenle vakit geçirebileceğiniz yegane mekan, kahvaltı yapabilir.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota