Atatürk Parkı

Atatürk Parkı

22.02.2021 00:18


Antalya şehrini renklendiren ve her yaştan insanın yararlanabileceği çok özel park alanları vardır. Atatürk Parkı bu anlamda halkın en çok ilgi gösterdiği parklar arasında ilk sırada gelir. Konyaaltı sınırları içinde yer alan park, çok sayıda restoranı ve sosyal tesisi de bünyesinde barındırır ve Antalya halkına özellikle yaz aylarında gece geç saatlere kadar ev sahipliği yapar. İsim benzerliğinden dolayı Atatürk Parkı zaman zaman şehrin diğer bölümlerinde yer alan bazı parklarla karıştırılabilir. Atatürk Parkı Konyaaltı Caddesi’nin hemen önünde yer alır. Falezler boyunca uzanan ilginç bir park olan Atatürk Parkı, müze ile Güllük Caddesi arasındaki alanı kaplar. Bu anlamda şehrin en büyük parklarından biri olarak öne çıkar. Topkapı Çay Bahçesi, Yivli Minare, Hadrian Kapısı, Cumhuriyet Meydanı gibi önemli noktalara yakın olması, ziyaretçilere önemli bir avantaj sunar. Parka araç girişleri ücretlidir. Özellikle hafta sonlarında pek çok aile buradaki kahvaltı mekanlarına ilgi gösterir. Çarpık yerleşmenin aksine bu parklar sayesinde halk büyük ölçüde nefes alma şansı bulmaktadır. Bölge, Düden Parkı ve Karaalioğlu Parkı’na da son derece yakın mesafedir. Birbirine yakın parkların bulunması oldukça hoş görüntülerin oluşmasına neden olur. Atatürk Parkı’na ziyaretler bahar ayları ile beraber artış gösterir. Parkın deniz manzarası dışında yürüyüş ve bisiklet parkurları da büyük ilgi uyandırır. Parkın içinde yer alan havuz kenarından ördekleri beslemek ziyaretçiler için bir adeta ritüel halini almıştır. Atatürk Parkı’na CV47 ya da KC71 numaralı otobüslerle kolayca ulaşmak mümkündür. Dilerseniz tramvayı kullanarak da bölgeye ulaşabilirsiniz.
Atatürk ParkıAtatürk ParkıAtatürk Parkı

Yorumlar

 • xbegummx
  07.10.2022 11:52

  Millet bahçesi çok güzel yapılmış lavanta bahçeleri değişik tematik bitkiler meyve bahçeleriAtatürk Parkı Mersinliler için çok önemli yerdir.

 • aysenurgunduzz
  23.12.2022 06:36

  Antalyada manzarasıyla ve ortamıyla gayet güzel bir yer.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler