Antalya Akvaryumu - GeziBilen

Antalya Akvaryumu

Antalya Akvaryumu

Antalya’da özellikle çocukların ilgisini çektiği yadsınamaz bir gerçek olan Antalya Akvaryumu, her yaştan ziyaretçisine unutulmaz saatler vadediyor. Eşine az rastlanır büyüklükteki mekan, aynı zamanda dünyanın da en büyük tünel akvaryumudur. Ziyaretçilerine pek çok detayı ile su altı yaşamını yakından inceleme fırsatı sunan Antalya Akvaryumu, 131 metre uzunluk ve üç metre genişlik ölçülerine ek olarak gerçek boyutlu çeşitli enkazlar da içeriyor. Böylelikle tropik ve macera dolu derin sular, tüm ayrıntıları ile gözlemlenebiliyor. 6 bin 800 metreküp su hacmine sahip mekan, bir yandan da 40 tane tematik akvaryumunda çok sayıda balık türünü yakından görmeye olanak tanıyor. En zehirli, en renkli ve en vahşi türlere ev sahipliği yapan dev akvaryumlar, fotoğraf meraklılarına zengin bir atmosfer sunuyor. Yıl içerisinde pek çok çeşitli etkinliğe sahne olan Antalya Akvaryumu, sosyal alanlar ve yeme-içme noktalarını da içerisinde barındırıyor. Düşük ısısı nedeniyle özel kıyafetlerle girilebilen Kar Dünyası ve Buz Müzesi, görülmesi önerilen bölümlerden sadece ikisi. Ayrıca yeşil perde arka fonda çektirilen fantastik fotoğraflar, ücretli olarak özel tasarım şeklinde hazırlanabiliyor. Antalya’da her yaş için cazibe merkezi olan merkezi konumdaki gezi ve eğlence noktası, aynı zamanda Türkiye’nin en çok ziyaret edilen turistik mekanlarından da biridir.

Antalya AkvaryumuAntalya AkvaryumuAntalya AkvaryumuAntalya Akvaryumu

Yorumlar

 • aydinliramazzann
  15.03.2023 08:17

  Harika bir yer. Çocuklarınızla hem gezip hem de yeni şeyler deneyimleyebileceğiniz bir mekan. Tünel akvaryum için avrupanın en büyüğü olduğu söyleniyor.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota