PTT Pul Müzesi - GeziBilen

PTT Pul Müzesi

PTT Pul Müzesi

Türkiye'de köklü bir geçmişe sahip Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) dendiğinde çoğu kişinin aklına ilk olarak pul gelir. Farklı tasarım ve boyuttaki pullar, aynı zamanda tarihe dair önemli kişi ve günlere ithafen de basılır. Çeşitlilik sunarak dünyanın hemen her ülkesinde basılıyor olması pullar açısından çeşitlilik anlamına gelirken, bu özelliği koleksiyonerler için de heyecan verici bir deneyime işaret eder. Koleksiyonerler ve her yaştan pul meraklıları için 2013 yılında Ankara'nın Ulus semtinde açılan ve 6 bini aşkın pulun görülebildiği PTT Pul Müzesi, alanında öncü konumda bulunur ve her yaştan ziyaretçisine unutulmaz saatler vadeder. Dünyanın birçok ülkesinden pullarla karşılaşmanın mümkün olduğu bu yerde, pullar yalnızca kronolojik değil, aynı zamanda farklı temalara ayrılmış bir biçimde sergilenir. Belirli gün ve saatlerde ücretsiz olarak ziyaret edilebilen, modern mimariye sahip üç katlı PTT Pul Müzesi içerisinde dinlenip keyifli vakit geçirebilen sosyal alanlar da mevcuttur. Müzede ayrıca PTT çalışanlarının önceki tarihlerde giymiş oldukları giysilerin yer aldığı bir alan ile hediyelik eşya, sinema gibi bölümler de yer alır

PTT Pul MüzesiPTT Pul MüzesiPTT Pul MüzesiPTT Pul Müzesi

Yorumlar

 • farukkorkmaz
  08.03.2023 07:48

  Gezerken heyecan, hüzün, mutluluk... gibi bir çok farklı duyguyu bir arada yaşadığım bir yapıdır. Pul koleksiyonu olduğu günlerde ziyaret etmiş bulundum ve armağan olarak bırakılan kartlardan aldım.

 • omrkazncc
  05.01.2023 06:29

  Ankara da gidilmesi gerekli bir müze, pazar sabahı kahvaltıya gittik kişi başı 50,00 TL.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota