Gençlik Parkı

Gençlik Parkı

Gençlik Parkı

Ankara’nın en merkezi noktasındaki sembol lokasyonlardan biridir Gençlik Parkı. Altındağ ilçesinde 1936 yılında yapımına başlanan park, aynı zamanda Türkiye’deki ilk kentsel parklar arasında yer alır. 2007’deki yenileme çalışmaları kapsamında yepyeni bir görünüme kavuşan eğlence ve gezi alanı; sert zemin, sulu alan ve çocuk alanları olmak üzere 270 bin metrekareyi aşkın toplam alan üzerine kurulu. Bu geniş alan, asırlık ağaçlara ev sahipliği yapar. 25 bin metrekarelik lunaparkıyla vazgeçilmez eğlence alanlarından biri olan parkta ayrıca Ankara Büyükşehir Belediye Tiyatrosu, Cumhuriyet Anıtı, Gençlik Merkezi, dört bir yandaki oturma alanları, büfeler, pastaneler, su gösterileri, modern ışıklandırmalar, yeşil alanlar ve peyzaj öne çıkanlar arasındadır. Birçok kapısı bulunan geniş Gençlik Parkı’nda ayrı yere sahip göl kenarı, dinlenme alanları ile her yaştan ziyaretçisine hoş bir doku sunar. Huzur veren bir atmosfere sahip olan park; doğayla iç içe alanları, eğlenceli aktiviteleri, çocuk oyun alanları ve spor olanakları ile ziyaretçilerini bekliyor.

Gençlik ParkıGençlik ParkıGençlik ParkıGençlik Parkı

Yorumlar

 • ezgicam
  26.09.2022 07:57

  Ankara'nın kalbinde nefes alabileceğiniz güzel bir yer. İçerisinde doğal yaşam ve eğlence alanlarının olması ve ulaşımın da kalbinde yer alması artı bir değer katıyor. Ankara'nın simgesi diyebileceğimiz bir yerde diyebiliriz 😌🍀

 • huseyinatess
  18.07.2022 08:10

  Ulus’un göbeğinde eski ama canlılığını hiç yitirmeyen Ankara‘nın sembollerinden kocaman bir park

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler