AKM Başkent Millet Bahçesi

AKM Başkent Millet Bahçesi

02.11.2021 06:26


Proje ismi Atatürk Kültür Merkezi Millet Bahçesi olup açılış töreni sırasında katılımcılar arasında bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Başkent Millet bahçesi olarak değiştirilen devasa park Ankara’nın Altındağ ilçesinde yer alır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TOKİ iş birliğiyle 2019’da temeli atılan proje 2 yılda tamamlanmıştır. 700 bin metre kare alana kurulan millet bahçesinin %94’ü yeşil ve açık alanlardan oluşmaktadır. Yeşilin birçok tonuyla adeta kente nefes olan bu bahçenin içerisinde 154 bin metrekarelik ağaçlık alan, 91 bin 400 metrekarelik bitki ve çiçeklik alan, 10 bin 133 ağaç bulunmaktadır. Proje kapsamında alana millet kıraathanesi, kütüphane, sanat atölyeleri kurulan parkta aynı zamanda çocuk kulübü, tohum merkezi, binicilik ve etkinlik çayırları, spor sahaları, açık hava sineması, 6 duraktan oluşan tramvay hattı, su gösteri havuzu ve bisiklet yolları da bulunuyor. Büyük bir otoparka ve konferans salonuna da sahip olan çok amaçlı bir kültür merkezi statüsündeki Ankara Başkent Millet Bahçesi 28 Ekim 2021’de halkın hizmetine açılmıştır. Başkentlilerin sosyal ve kültürel anlamda birçok ihtiyacını karşılayacak olan millet bahçesi huzurlu atmosferiyle gezginlerin dikkatini çekiyor.

AKM Başkent Millet BahçesiAKM Başkent Millet BahçesiAKM Başkent Millet BahçesiAKM Başkent Millet Bahçesi

Yorumlar

 • caliskanahmt
  05.01.2023 07:44

  Çok güzel bir alan olmuş. Hersey o kadar güzel düşünülmüş ki, kalabalık olmasına rağmen kimse kimseyi rahatsız etmiyor çünkü alan gerçekten çok büyük.

 • farukkorkmaz
  08.03.2023 08:02

  Oldukça büyük bir millet bahçesi.devasa bir yeraltı otoparkı var.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler