Zemi Vadisi - GeziBilen

Zemi Vadisi

Zemi Vadisi

Kondisyonunuz ne durumda? Uzun ve zorlu yürüyüş için gerekli ekipmanlarınız hazırsa Nevşehir’in gözde trekking alanı Zemi Vadisi ile tanışmalısınız. Bölgenin en uzun doğal yürüyüş parkurları arasında yer alan vadi, Nevşehir-Ürgüp yolu üzerinde yer alıyor. Hediyelik eşya satan tezgahların yer aldığı girişinden adımınızı attığınızda farklı zorluklara sahip uzun bir yol bekliyor sizi. Burada zorluğu doğuran eğimli araziler, atlanılması gereken yerler söz konusu. Rahatlıkla yürünebilen patika yolun yanı sıra dik kayalıkların yoğunlukta olduğu farklı bir alan da mevcut. İki saat süren yürüyüş sırasında kuş sesleri, kelebekler ve renk potpurisi keyifli anlar yaşatacak. Çeşit çeşit meyve ağaçlarında küçük molalar verilebilir. Bazı noktalarda ayçiçekleri ve üzüm bağları var. Yaz aylarında bile serin olan Zemi Vadisi’nde yanınızda her daim bir outdoor yelek bulunmasını öneririz. Seyahat kitinizde su da bulunmalı. Zemi Vadisi, genel itibarıyla sürprizleri ve görsel zarafeti ile yüksek profilli bir gezi alanı. Bu bölgede bazı noktalarda Peri Bacası manzaraları görsel bir şölen vadediyor. Peri Bacalarının da bulunduğu vadide her ne kadar boş da olsa güvercinlikler, bazılarında görevlilerin kilidini açması gerektiği birkaç eski kilise ve Roma döneminden kalma mezarlıklar gezi esnasında görülebilir.

Zemi VadisiZemi VadisiZemi VadisiZemi Vadisi

Yorumlar

 • B8XDH5rC
  27.06.2022 09:26

  Ürgüp ortahisar

 • asiyealtintass
  14.11.2022 07:37

  Göreme'den giriş yaptığımız vadiyi çok rahat yürüdük. Nevşehir'de sonbaharın geldiğini iliklerinize kadar hissedeceğiniz, sarının , kahverenginin her bir tonuna şahitlik edeceğiniz ve tüm bunların yanında Roma dönemi mezarları, kiliseleri de görebileceğiniz harika bir Vadi.

 • cigdemyagmur
  20.07.2022 08:19

  Doğa yürüyüşü için çok uygun ve güzel bir yer. Ancak malum olduğu üzere epey uzun bir vadi, yorulabilirsiniz.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota