Pancarlık Vadisi

Pancarlık Vadisi

Pancarlık Vadisi

Gerek kültürü gerekse görsel özellikleri ve elbette birçok noktasında el değmemiş doğasıyla Kapadokya, sadece Nevşehir’in değil, Anadolu’nun simgelerindendir. Bu tarihi bölge, her ne kadar Peri Bacaları ile tanınsa da konu aktivite olduğunda beklentilere çok iyi yanıtlar verebilmesiyle de ünlü. Bu noktada öne çıkan yerlerden biri şüphesiz Ürgüp’e oldukça yakın mesafedeki Pancarlık Vadisi. Spor, yürüyüş ve macera odaklı Pancarlık Vadisi; aynı zamanda bir kamp alanı. Uygun hava koşullarıyla özellikle bahar aylarında yoğun ilgi görüyor. Bu kadar özel olmasının esasını ise dört bir yanını saran eşsiz manzaraları oluşturuyor. Pancarlık Vadisi’nde gün batımını seyre dalmak, mutlaka deneyimlenmesi gerekenler listeniz için son derece ideal. Fotoğraf meraklıları için de sürprizlerle dolu bir noktadır Pancarlık Vadisi. Güneşin konumuyla birlikte sürekli değişen renkler kayalıklarda, ormanlık alanda kendini hissettirir. Özellikle yüksek noktalardan bakıldığında sizi karşılayan manzara, kesinlikle en iyiler arasında yer alır. Vadi, aynı zamanda Pancarlık Kilisesi’yle de ünlü. Müze statüsünde olduğu için mütevazi bir giriş ücreti ile ziyaret edilebilen, freskleri ile meşhur kilisesi, güzel manzarasıyla da gezinizin keyif katsayısını artıracak.

Pancarlık VadisiPancarlık VadisiPancarlık VadisiPancarlık Vadisi

Yorumlar

 • huseyinatess
  07.12.2022 07:50

  Yürüyüş yapmak için ideal Bi yer güneşin batışını seyretmek ise ayrı Bi keyifti

 • cigdemyagmur
  20.07.2022 08:23

  Pancarlik kilisesi dışında gezilebilecebcok bir yer yok ama manzarayi izleyebilirsiniz. Çok büyük bir beklentiniz olmasın.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler