Göreme Merkez - GeziBilen

Göreme Merkez

Göreme Merkez

Tarihi dokusunun yanında eşsiz lezzetteki yeme içme durakları ve hediyelik eşya dükkanları olan Göreme Merkez, insanları zamanın ötesine taşır. Göreme Açık Hava Müzesi’nin ihtişamlı güzelliğini ruhunuza sindirdikten sonra 15 dakika boyunca arşınlayacağınız yolda karşınıza ATV turları, Roma Kilisesi, binicilik alanı, çömlek yapım atölyesi ve şarap tadım mahzenleri çıkar. Yolu tamamladığınızdaysa Göreme’nin insanın dudağını uçuklatacak güzellikteki merkezine varırsınız. Kapadokya’nın tüm renklerini içinde barındıran el yapımı hediyelik eşyaların satıldığı otantik pazarların, şehirlerarası ve şehir içi yolculuk duraklarının ama en güzeli de özellikle yöresel mutfağıyla lezzet şöleni yaşatan restoranların olduğu Göreme Merkez, şehrin aslını kaybetmeden en modernleşmiş yeridir. Nevşehir’in misafirleri genellikle Asya’dan olduğu için uzak doğunun en leziz örneklerinden oluşan Kore, Çin ve Japon mutfaklarından oluşan yemek içme noktaları ağırlıktadır. Camisi, kilisesi, ufuktan izlenen Peri Bacası ve taksi durağı bile otantik mimarili Göreme Merkez, şehre gelen ziyaretçilerin mistik yolculuklarına bir mola verdikleri yerlerin başında gelir.

Göreme MerkezGöreme MerkezGöreme MerkezGöreme Merkez

Yorumlar

 • uoiejKPH
  09.07.2022 10:09

  izmirden büyük bir hevesle gittim ama değmezmiş çok pahalı bir yer göreme merkez gittiğimde her yer kazilmış toz toprak içerisinde idi

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota