Sultaniye Kaplıcaları

Sultaniye Kaplıcaları

Sultaniye Kaplıcaları

Doğal olana dönüşe ne dersiniz? Muğla’da Namnam Çayı ve Dalyan Boğazı arasında kalan Köyceğiz Gölü’nün kıyılarındaki Sultaniye Kaplıcaları, vücudunu mutlu etmek isteyenlerin uğrak noktalarından biri. Türkiye’nin en yüksek radyoaktiviteye sahip kaplıcası olmasıyla dikkat çeken Sultaniye Kaplıcaları, 39 dereceyi bulan sıcaklığı ile şaşırtıcı bir yer. Sıcak suya girince vücudunuz kalsiyum, klorür, radon, sülfat ve kalsiyum sülfür gibi içerisinde çözünmüş maddelerle tanışıyor. İşte bu tanışmanın birçok sağlık sorununa iyi geldiği öne sürülüyor. Romatizma, kadın hastalıkları, sinir kaynaklı bel ağrıları, cilt problemleri bu noktada çözüm getirdiğine inanılan sorunlardan birkaçı. Çamurunu vücuda sürüp güneş altında beklemek, içerisinde durmak gibi seçeneklerle birlikte farklı bir noktadaki kaynak suyu içilebiliyor. Yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistler de yaz sezonunda akın ediyor. İleri yaşlılar ve kadınların yoğun ilgi gösterdiği görülüyor. İki bin yıl önce de var olduğu bilinen bu doğal sağlık merkezinin etrafında konaklama imkanı mevcut. Merak uyandıran kaplıcalar, Anadolu kaynak sularıyla ünlü iç kesimlerinde değil de bu kez Ege Denizi’ne birkaç kilometre mesafede unutulmaz bir deneyim vadediyor.

Sultaniye KaplıcalarıSultaniye KaplıcalarıSultaniye KaplıcalarıSultaniye Kaplıcaları

Yorumlar

 • ezgicam
  07.10.2022 13:55

  Göl kenarında herkese açık, büyük havuzlardan oluşan, doğal sıcak ve bir yerde soğuk sudan oluşan kaplıca. Ayrıca herkesin ilgi odağı çamur banyosu var.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler