Muğla Müzesi

Muğla Müzesi

Muğla Müzesi

Merkeze yakın lokasyonda bulunan Muğla Müzesi, Ege’nin öne çıkan kültürel gezi noktalarından. Geniş bir skalada, tarihin birçok evresine dair çarpıcı değerlerle çevrili müzede Stratonikeia, Cedrae ve Lagina Antik yerleşimlerinde bulunmuş heykellerin yer aldığı avlu, üç sergi alanı ve geniş bir sanat galerisi mevcut. Geçmişi 9 milyon yıl öncesine kadar uzanan çok sayıda hayvan ve bitki fosilinin görülebildiği müzede nesli tükenmiş canlılara dair çarpıcı izlere tanıklık edilebilir. Gergedangiller, zürafagiller gibi canlı türlerinin eski çağlarda Muğla’da yaşadığına işaret eden sayısız bulgu, eşine az rastlanan bir müze deneyimini de beraberinde getiriyor. Müzenin etnografya koleksiyonunda Muğla ve çevresine dair yakın tarihe vurgu içeren giyim-kuşam ve eşyalar sergileniyor. Böylelikle günlük rutinler, tarım ve hayvancılık faaliyetleri, vb. alanlara ilişkin olarak geçmişteki yaşayışa dair bilgi edinilebiliyor. Muğla Müzesi, Yunan ve Roma dönemlerinden günümüze ulaşan eserleri de görücüye çıkarıyor. Sonuç olarak restore edilmiş tarihi binadaki bu geniş sergileme alanlarında, şehrin göz kamaştırıcı tarihi hakkında derinlemesine bir deneyim sizi bekliyor.

Muğla MüzesiMuğla MüzesiMuğla MüzesiMuğla Müzesi

Yorumlar

 • ezgicam
  07.10.2022 14:04

  Gladyatör konulu sergi odası ve son derece zengin Roma heykelcik koleksiyonu ile öne çıkan müzenin, fosil koleksiyonu da oldukça ilginç. Gezmekten keyf alacağınız müzenin bahçesindeki eserler de müthiş.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler