Damla Deresi

Damla Deresi

Damla Deresi

Misafirlerini harikulade doğa manzaralarıyla karşılayan Damla Deresi, Muğla şehir merkezine 20 kilometre mesafede, Menteşe ilçe sınırları içerisinde bulunur. Yerleşik adlı beldeye yaklaşık 15 dakika mesafede konumlanır. Dere aynı zamanda güzelliği ile de şehrin saklı fotoğraf çekim merkezlerinden biri olarak kabul edilir. Girişinde herhangi bir ücretin ödenmediği Damla Deresi’nde misafirlerin ihtiyaçlarını karşılamak adına işletmeler de mevcuttur. Sabahları yöresel kahvaltılarla ziyaretçileri ağırlayan bu işletmeler bir yandan gün boyunca da yine yöre lezzetlerini sunmaya devam ediyor. Özellikle belirtilmesi gerek ki yöresel lezzetleri şiar edinmiş işletmelere sabah saatlerinde ve yaz aylarında ilgi yoğun oluyor. Günün akşama yakın saatlerinde güneşin konumuyla ilgili olarak yeşiller içerisindeki çevresi de farklı renklere bürünen dere kenarı, sosyal medya hesaplarınıza koyabilecek harika fotoğraflar için de inanılmaz bir adres olarak göze çarpar. Damla Deresi, aynı zamanda küçük şelaleleri, yakınındaki mağarada bulunan yüzlerce yıllık sarkıt ve dikitleri ile farklı görsel ve işitsel deneyimler de vadeder. Son olarak belirtmek gerekir ki güzergaha yakın konumda eşsiz naiflikte koyların da yer aldığı Damla Deresi, yöresel bir kültürel mekan olan Kerimoğlu Türküsü Evi’ne de son derece yakındır.

Damla DeresiDamla DeresiDamla DeresiDamla Deresi

Yorumlar

 • aslidemirr
  28.10.2022 06:21

  Sıcak yaz aylarında serinlemek için bütün gün geçirebilecek bir mekan.Dogal güzelliklerine mekana bayıldım. Muğla dönüşü ziyaret ettik çok fazla zaman geçiremedik.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler