Horma Kanyonu - GeziBilen

Horma Kanyonu

Horma Kanyonu

Kastamonu’da aracı kenara çekip oksijenin, dinginliğin tüm büyüsünü hissetmeye değer sayısız lokasyon var. Horma Kanyonu ise şehrin özgün doğa hazinesi. Kanyonu izleme keyfine yeni bir bakış açısı getiren 3 km’lik yürüyüş yolu ise eşine az rastlanır cinsten. Bir dağ yamacında yapılan ahşap balkon tarzı, korkuluklu yol; Horma Kanyonu’nu birçok farklı yerden seyre dalmayı mümkün hale getiriyor. Üstelik çoğu kanyonun aksine dağ, tepe gitmeden, kilometreler boyu yürümeden, yükseklerden atlamadan ve çamura basmadan. Dağa komşu tertemiz bir yolda sakince yürüyerek. Elbette şunu da hatırlatmak gerek, bu yol biraz da olsa heyecanlı, adrenalin var. Eğer yükseklik korkunuz bulunuyorsa ya da panik atak sorunlarına sahipseniz temkinli olmanızda yarar olabilir. Kanyon manzarasını izleme olanağı ve bol miktarda fotoğraf çekilebilir. Belli noktalarda kayaların arasından geçip yürünüyor, macera dolu bir yolculuk. Film sahnelerini aratmıyor. Ek olarak belli yerlerde yeme-içme noktaları, büfeler mevcut. Mangalda köfte meşhur. Bu macera erken kalkmaya değiyor. Gün uzun ve manzaralı. İyi seyirler…

Horma Kanyonu Horma Kanyonu Horma Kanyonu Horma Kanyonu

Yorumlar

 • furkanakay
  30.06.2022 09:35

  Görülmesi gereken bir kanyon direkt kanyonun içine giriyorsunuz ve gözünüzü her kapattığınızda sizi murlu edecek manzaraları hafızanıza kaydediyorsunuz :)

 • gunessygz
  09.12.2022 06:46

  Muhteşem, nefes kesici bir güzellik.

 • furkanakay
  29.08.2022 07:00

  Tek kelimeyle mükemmel. Böylesi bir yeri daha önce hiç görmemiştim. Kanyon başlıbaşına bir doğa harikası. Burayı bu şekilde görmek için yapılmış olan yürüyüş yolu da bir o kadar muazzam. Size sunmuş olduğu enfes bir manzaranın yanı sıra, yüksekliği sebebiyle de adrenalin patlaması yaşıyorsunuz. En azından biz bu duyguyu yaşadık diyebilirim.

 • GjpttdKG
  17.07.2022 09:49

  nasıl ulasirim

 • aleynaayenerr
  01.08.2022 10:12

  Doğa yürüyüşü için harika bir yer, ilerisinde Ilıca şelalesi bulunuyor. Doğayı uzaktan izlemiyor doğanın içine giriyorsunuz

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota