Tabiat Tarihi Müzesi - GeziBilen

Tabiat Tarihi Müzesi

Tabiat Tarihi Müzesi

Bir kenti ve çevresindeki doğayı, kültürel zenginliği, tarihi yakından tanımanın formüllerinden biri de müzelerdir. Bu noktada Türkiye’nin en büyük şehirlerinden biri olan İzmir’i tanımak isteyenler çok şanslı. Çünkü dört yanı müzelerle çevrili. Üstelik İzmir müzeleri, binlerce yıllık tarihinde derin izler bırakmış Roma, Osmanlı gibi büyük medeniyetlerin kültürel ekseniyle sınırlı da değil, ekolojik yaşama dair bir sergi alanı bile var bu güzel şehirde. Tabiat Tarihi Müzesi, İzmir’deki en şaşırtıcı müzelerden biridir. Birçok şehirde benzerine rastlanmaz. Bu nedenle yolu İzmir’e düşenler mutlaka burayı görmeli! Ege Üniversitesi’nin Bornova Kampüsü’nde yer alan Tabiat Tarihi Müzesi’nde toplam altı galeride binlerce obje görülebiliyor. Bu objeler arasında memeli, kuş, balık, sürüngen fosilleri öne çıkıyor. Renk cümbüşü sunan kelebek türleri de bir hayli çarpıcı. Bu çarpıcı keşiflerin olmazsa olmazlarının başında ise 2 bin yıl öncesine tarihlenen bir insan iskeleti geliyor. Roma hakimiyeti sırasında Uşak’ta yaşamış olan bu insan, şüphesiz kadim şehir İzmir’in en eski yerlilerinden. Ayrıca sadece bölgedeki hayvan varlığına dair işaretler yok bu sürprizlerle dolu müzede! Örneğin İzmir ile çevresinden mineral örnekleri, hatta 10 bin yıllık insan ayak izi yakından incelenebiliyor.

Tabiat Tarihi MüzesiTabiat Tarihi Müzesi

Yorumlar

 • melisacubuk
  10.08.2022 07:24

  Mistik bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız mutlaka ziyaret edin. Hemen hemen her yaşa hitap ettiği gibi özellikle çozuklar için ilgi çekici…

 • gunerican
  31.05.2023 13:28

  Dinazor heykelleri olan bir müze

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge

İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları

  2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler

  4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar

  185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota