Vehbi Koç Vakfı Çağdaş Sanat Müzesi

Vehbi Koç Vakfı Çağdaş Sanat Müzesi

Vehbi Koç Vakfı Çağdaş Sanat Müzesi

İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki kozmopolit ilçelerden Beyoğlu’nun ünlü İstiklal Caddesi, şehrin sürdürülebilir kültür ve sanat yaşamına esaslı katkıları bulunan Vehbi Koç Vakfı Çağdaş Sanat Müzesi’ne ev sahipliği yapar.

2000’li yılların başında açılan müze, 18 bin metrekare toplam kapalı alana sahiptir ve bu geniş mekanda sergi alanları ile birlikte etkinlik alanlarından konservasyon laboratuvarına, kütüphaneden performans salonlarına benzer amaçlara yönelik farklı bölümleri ile ziyaretçilerini ağırlar.

Zarif bir binadaki müze, çağdaş sanata dair resim, heykel, video, ses, ışık, fotoğraf gibi mecralara yönelik eserleri merkezine alan sergileri ile tanınır. Zengin bir deneyim vadeden programlar farklı özelliklere sahip olabilir, örneğin belli sürelerde tek kişinin sergisi ya da grup sergileri söz konusudur.

Diğer yandan Vehbi Koç Vakfı Çağdaş Sanat Müzesi’nde kreatif süreçlere yönelik ‘Öğrenme Programı’ adını alan eğitici işleve sahip etkinlikler ve daha birçok konsept yıl boyu ilgi görmektedir. En nihayetinde modern bir atmosfere sahip olan Vehbi Koç Vakfı Çağdaş Sanat Müzesi, İstanbul’daki ilgi çekici kültürel çekim merkezleri arasında yer alır. 

Vehbi Koç Vakfı Çağdaş Sanat MüzesiVehbi Koç Vakfı Çağdaş Sanat MüzesiVehbi Koç Vakfı Çağdaş Sanat MüzesiVehbi Koç Vakfı Çağdaş Sanat Müzesi

Yorumlar

 • gunmemoli
  26.09.2022 14:29

  Türkiye'mizin en önemli modern sanat müzesidir Arter. Arkasındaki mahallenin doğal hallerinin de müze ziyaretçilerinin ilgisini çektiğini özellikle belirtmek isterim.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler