Tarabya Koyu

Tarabya Koyu

22.02.2021 00:18


İstanbul’u Asya ve Avrupa Yakası olmak üzere iki bölüme ayıran Boğaziçi, sayısız yalılarla çevrili benzersiz bir bölgeye işaret eder. Masmavi kanal boyunca uzanan şeridin batısında, rota Marmara Denizi’nden Karadeniz’e yöneltildiğinde ilginç bir koy karşınıza çıkıverir. Tarabya Koyu olarak bilinen ilginç nokta, güzelliği ile sizi adeta Akdeniz veya Ege sahillerine götürür.

Karaya doğru yapılan girinti şeklindeki koyda sıralanmış lüks tekne ve yatlar dikkat çeker. Bu hareketli bölgenin tamamlayıcı unsuru ise restoranlar, tavernalar, kafe ve balıkçı lokantalarıdır. Birçok ünlü yeme-içme yerine ev sahipliği yapan Tarabya Koyu, alkollü-alkolsüz içecekler, meze ve salata çeşitleri eşliğinde balık deneyimi için idealdir.

Lüks yatlar, eşsiz bir doku ve hareketli gece hayatı, özellikle yaz aylarında ayrı bir çekim merkezine dönüştürür Tarabya Koyu’nu. Hafta sonları da yoğunluk gözle görülür ölçüde artar. Koyun kıyıları, aynı zamanda Tarabya semtinin de çekirdeğini oluşturur. Yeşil bitki örtüsü arka fonuna sahip, bol oksijenli, denizle haşır neşir Tarabya Koyu; ambiyansı zengin, keyifli bir destinasyondur.

Tarabya KoyuTarabya KoyuTarabya KoyuTarabya Koyu

Yorumlar

 • beraattglr
  13.01.2023 13:26

  Balık tutmak isteyenler yaz akşamları güzel bir aktivite aoluyor.

 • Ali
  04.02.2022 09:49

  Tarabya ile kireçburnu görselleri yanlış oluşturulmuş değiştirilmesi gerekir. Kireçburnu diye belirtilen fotoğraf tarabyaya Tarabya diye belirtilen fotoğraf ise kireçburnuna aittir.

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler