Merit Halki Palace

Merit Halki Palace

22.02.2021 00:18


İstanbul’un Adalar ilçesine bağlı Heybeliada’nın iskeleden itibaren yola çıkıldığında diğer ucunda konumlanan Merit Halki Palace, simge yapılardan biridir. Çok şık bir konağa turizm odağında işlev kazandırılmasını esas alan Merit Halki Palace, aynı zamanda tüm İstanbul’daki en eski otellerden biridir. 1862’de Ruhban Okulu’na ziyarete gelenlerin konaklama ihtiyacı doğrultusunda açılan konak, günümüzde bölgenin en gösterişli oteli olarak kabul ediliyor.

Bir tepe üzerinde yükselen Merit Halki Palace, tüm adanın yanı sıra Marmara Denizi’ni kapsayan çarpıcı manzarasıyla tanınıyor. 1991’deki yangında harap olmasına karşın kısa sürede yeniden inşa edilen yapı, başarılı restorasyonunun ötesinde iyi tasarlanmış bir kent otelinin tüm gerekliliklerini sunuyor.

50’ye yakın odası bulunan çam kokuları ile çevrili otelde bahçe içerisinde havuz, açık-kapalı restoranlar, barlar ve konferans salonu mevcut. Tüm odaları deniz gören Merit Halki Palace, sirtaki gösterileri ve eğlenceli aktiviteleriyle de tanınıyor. Sessiz ve sakin bir atmosfer vadeden otel, şehrin kalabalığından uzakta dinlenmek ya da ada gezisini birkaç güne yaymak isteyen herkes için ideal seçenekler arasında.


BİLGİLENDİRME: Otel şu anda kapalı durumda olup otel hizmeti verilmemektedir. Bir değişiklik olması durumunda gerekli bilgilendirme yapılacaktır.

Merit Halki PalaceMerit Halki PalaceMerit Halki Palace

Yorumlar

  GeziBilen

  Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

  GeziBilen Logo
  Google Play Badge
  AppStore Badge
  AppGallery Badge
  İletişim

  0 (212) 274 2121

  merhaba@gezibilen.com

  Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

  • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

   2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

  • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

   Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

  • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

   Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

  Diğer İçerikler