Kadırga Hamamı

Kadırga Hamamı

Kadırga Hamamı

İstanbul’da özellikle Avrupa Yakası’nın tarihi yarımada olarak nitelendirilen bölgesine dağılmış durumdaki hamamların çoğu turistik ve son derece meşhurdur. Bunlardan biri de Fatih ilçesindeki Kadırga Hamamı’dır. Otantik havasını giriş kapısından itibaren hissettiren Kadırga Hamamı, az katlı yapılaşmanın görüldüğü eski bir mahallede konumlanır. Kayıtlarda 1741 yılında yapıldığı bilgisi bulunan hamamın köklü geçmişi, onu öne çıkaran en önemli unsurdur. Hamamda kadın ve erkekler için ayrı bölüm mevcuttur. İki kubbe altındaki hamamda iç kısımda mermer ve ahşap kullanımı ağırlıktadır. Tüm ögeleri ile ziyaretçilerini adeta yüzlerce yıl öncesine götüren bu zamanda asılı kalmış mekan, Osmanlı’nın hamamda yalnızca vücudu temizlemek değil, aynı zamanda ruhu da arındırmak felsefesini günümüzde yansıtır. Yılın hemen her günü yoğun şekilde yerli ve yabancı konuklarını ağırlayan mütevazı fiyatlara sahip tarihi hamam, temizlenirken aynı zamanda dingin bir ambiyans eşliğinde dinlenebileceğiniz noktalar arasında yer alır.

Kadırga HamamıKadırga HamamıKadırga HamamıKadırga Hamamı

Yorumlar

 • cannalii
  08.02.2023 11:55

  Tarihi kadırga semtinin çok nezih müstesna bir işletmesi bence çok güzel tarihi bir hamam içeri girdiğinizde sizi bambaşka bir hava karşılıyor ortadaki soba çok nostaljik. Mekandan ciktiginizda çevrede bir çok restoran ve pastane var yöresel lezzetler yiyebilirsiniz.

 • melekbakan
  04.07.2022 06:56

  800 Yıllık Tarihi nostaljik sizi eskiye götürecek nadir hamamlardan biri.

 • ftherdincc
  13.01.2023 08:10

  Tarihi yapısı tamamen korunmuş Galatasaray Hamamının bir kopyası diyebileceğimiz çok güzel bir hamam..

GeziBilen

Tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimize ışık tutarak; ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmak bizi sizlerle buluşturan temel amacımızdır.

GeziBilen Logo
Google Play Badge
AppStore Badge
AppGallery Badge
İletişim

0 (212) 274 2121

merhaba@gezibilen.com

Balmumcu Mah, Bestekar Şevkibey Sk, No:26 Beşiktaş-İstanbul

 • GeziBilen Gezi Noktaları2.500 gezi noktası

  2.500 noktayı keşfetmeye hazır mısınız?

 • GeziBilen Ülkeler4 Farklı Dil Seçeneği

  Tüm yazılı ve sesli içerikler Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça

 • GeziBilen Rotalar185 Tematik Rota

  Her şehir için özel hazırlanmış onlarca tematik rota

Diğer İçerikler